Відомий в Україні журналіст Сергій Лещенко написав на сайті “Української правди” замітку у свій блог про засідання аграрного комітету Верховної Ради.
Минулого тижня відбулося дійство, ненормальне за мірками цивілізованої країни.
Аграрний комітет Верховної Ради провів своє засідання на території приватного винзаводу “Шабо” в Одеській області.
Колись на зорі незалежності було модно використовувати недолугу метафору “Україна – це друга Франція”. Але неможливо уявити, щоб депутати Національної асамблеї Франції проводили засідання профільного комітету десь у шато Шамберта.
По-перше, тому що це саме по собі вже реклама приватного виробника, тоді як депутати не мають права надавати перевагу жодному з них.
По-друге, проводити офіційний парламентських захід на винзаводі щонайменше некоректно, адже зрозуміло, якою “дегустацією” завершиться подібне зібрання.
І, по-третє, неможливо уявити, щоб депутати французького парламенту не пустили журналістів на своє засідання. А саме так сталося з Сергієм Андрушком і Ганною Грабарською, які приїхали висвітлювати таке дивне зібрання комітету Верховної Ради на заводі “Шабо”.
Але подібні алко-тури під виглядом офіційних заходів – не єдиний прояв дебілізму, який можна спостерігати у Верховній Раді під керівництвом Володимира Рибака і Валентина Зайчука.
У минулих парламентах бувало багато різного, але ніколи там не проводили політичні з’їзди партій. Ні в часи, коли партією влади була НДП Пустовойтенка, ні СДПУ (о) Медведчука, ні “Наша Україна” Ющенка.
Але в середині вересня 2013 року вперше парламент став місцем проведення політради Партії регіонів. Що тут такого – запитаєте ви? Це – пряме використання адміністративного ресурсу. З таким же успіхом автопарк Верховної Ради можна офіційно передати на обслуговування коханок депутатів.
Чи можете ви уявити, щоб в приміщенні Конгресу проходив з’їзд Демократичної партії? Або з’їзд консерваторів – у Вестмінстері? Або збори партії християнських демократів – у Бундестазі? Або навіть “Єдиної Росії” – у Державній Думі?
Звичайно, це неможливо – адже це пряме зловживання своїм статусом “партії влади”. А також перекладення на державний бюджет видатків партії.
У парламенті можуть відбуватися лише заходи на рівні фракції, але аж ніяк не збори керівних органів партії.
Але Партія регіонів перевершила усіх. 18 вересня регіонали провели в приміщенні Верховної Ради збори політичної ради.
Згідно зі статутом Партії регіонів, саме політрада є “вищим керівним органом Партії регіонів у період між з’їздами”.
При цьому керівництво парламенту всіляко намагалося приховати політраду ПР, яка відбулася під їхнім дахом. “Апарат Верховної Ради України не є розпорядником такої інформації”, – сказано в листі-відповіді.
Водночас постпред президента Януковича Юрій Мірошниченко нещодавно підтвердив у інтерв’ю “Українській правді”, що в стінах парламенту вони проводили саме політраду.
“Це було засідання фракції, а потім відбулося й засідання політради, – описував він події 18 вересня у парламенті. – Ми (на цьому засіданні) розширили політраду і дообрали двох заступників голови партії – Клюєва і Колеснікова”.
Подібне зловживання адмінресурсом має просте пояснення – це тотальна безкарність регіоналів.
Оскільки за Конституцією всі рівні в своїх правах, залишається порадити тепер партії “Свобода” зібрати в сесійній залі парламенту свій з’їзд, запросивши туди якнайбільше делегатів. Можливо. заодно вдасться і захопити владу в Україні.
Тернопільська інтернет-газета “ПРО ВСЕ” звернулась до члена цього комітету, народного депутата України від Тернопільщини Михайла Апостола прокоментувати ситуацію. Ось як оцінює цю подію наш парламентарій.
4 жовтня 2013 року Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин у порядку контролю за дотриманням законодавства, що регулює виноробну галузь проводить виїзне засідання в Одеській області на тему: «Про стан і перспективи розвитку вітчизняного виноробства як пріоритетної галузі сільського господарства».
Виїзне засідання відбувається під головуванням Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Калетніка Г.М., у якому беруть участь народні депутати України – члени Комітету, представники однієї із кращих в Україні промислово-торгової компанії «Шабо», фахівці виноробної галузі, а також представники громадськості та засобів масової інформації.
Під час виїзного засідання Комітетом обговорюється широке коло питань, пов’язаних, зокрема, із приведенням у відповідність законодавства України в сфері виноробства до законодавства провідних країн світу, які досягли значних покращень в цьому питанні.
Учасники заходу планують розглянути законодавчі пропозиції щодо внесення змін до законів України «Про виноград та виноградне вино», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про безпечність та якість харчових продуктів» та виробити спільне колегіальне рішення про подолання негативних тенденцій у виноробній галузі, убезпечення її від руйнації та сприяння її розвитку.
Крім того, захід присвячено питанню стану використання земель під багаторічними насадженнями. В сучасних умовах, коли держава здійснює відповідну політику, спрямовану на розвиток, захист і створення нових садових господарств різних форм власності, розширення виробництва плодів, ягід і садового матеріалу для відтворення багаторічних насаджень, особливої уваги заслуговує питання врегулювання на законодавчому рівні суспільних відносин щодо використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для багаторічних насаджень.
Народний депутат України Михайло Апостол