У нововідкритому медичному центрі Hemo Medika Ternopil в психоневрологічній лікарні обстежуватимуть пацієнтів завдяки магнітно-резонансному томографу з відсутнім іонізуючим опроміненням

Поділитися

Вчора, 3 жовтня, відбулася значуща подія – у Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні відкрилося відділення магнітно–резонансної томографії, створене в рамках спільного україно-словацького проекту МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР|МРТ за сприянням компанії HEMO MEDIKA Group.

Офіційно відкрили HEMO MEDIKA Ternopil голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян, директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Руслан Мостовий, генеральний директор Гемо Медика Груп (місто Кошице, Словаччина) Густав ГУЛІК, представник консульства Словаччини Александр Шкурла та головний лікар Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот.

На відкритті були і VIP гості: президент компанії СИТНО ХОЛДІНГ, м. Кошице, Словаччина Людовіт Чернак, співвласник Гемо Медика Груп, місто Кошице, Словаччина Марія Хулікова, виконавчий директор Гемо Медіка Груп, м. Кошице, Словаччина Михал Гулік, генеральний директор Гемо Медика Україна в м. Ужгород Тарас Воротняк, менеджер по продажах Сименс, м. Київ Микола Агабалов, директор Гемо Медика, м. Урал Сергій Малий, директор Європейського радіологічного центру в м. Харків Маринв Овчиннікова та інші.

Компанія HEMO MEDIKA Group заснована в 2005 році, у Республіці Словакії. Головний офіс компанії HEMO MEDIKA Group знаходиться у Кошіце. П’ять Центрів Гемостазу та Тромбозу є лідерами у наданні медичних послуг у сфері гематології на теренах усієї Словаччини.

З 2008 року компанія HEMO MEDIKA створила першу лабораторію під брендом HEMO MEDIKA Group на території України.

Того ж року, було засновано дочірню компанію – HEMO MEDIKA Харків, щоб створити Європейський Радіологічний Центр на засадах Європейських стандартів та якості. Європейський Радіологічний Центр у свій перший рік існування допоміг більш ніж 8000 пацієнтів та все ще є єдиним центром у Харкові, що надає послуги огляду КТ коронографії.

Наразі HEMO MEDIKA Group є сучасною компанією, що складається з 5 підрозділів і більш ніж 180 працівників у трьох країнах.

– Ми надіємось, що це лише початок добрих справ в галузі охорони здоров’я, – промовив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян – ще багато завдань стоїть перед нами, які потребують вирішення. Тому сьогодні висловлюєм вдячність компанії HEMO MEDIKA та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Руслан Мостовий, “відкриття відділення магнітно–резонансної томографії в області дає можливість вийти на новий рівень та стати ще на крок ближче до європейських стандартів та якості лікування”.

* Завдяки провідній словацькій компанії HEMO MEDIKA Group, Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня надаватиме медичну допомогу жителям області завдяки новітньому дороговартісному діагностичному обладнанні – зауважив він.

Як повідомив головний лікар Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні Володимир Шкробот, “медичний центр HEMO MEDIKA Ternopil у психоневрологічній лікарні є унікальним тим, що тут працює сучасний магнітно-резонансний томограф, де відсутнє іонізуюче опромінення. Натомість – застосовуються безпечний метод ядерно-магнітного резонансу”.

Відповідно до сучасних технологій у зазначеному відділенні можуть обстежувати пацієнтів з неврологічними патологіями, захворюваннями опорно-рухового апарату, деталізувати кардіологічні та онкологічні діагнози. Крім того, на томографі відкритого типу легко обстежувати пацієнтів з клаустрофобією.

Покращене зображення, точна діагностика, велике поле огляду – ці переваги МРТ апарату спрощують та полегшують роботу лікарів.

Сьогоднішня подія є прикладом медичної реформи як одного із значущих напрямків модернізації нашої держави, що реалізується Президентом України В.Ф. Януковичем. Співпраця владних структур, бізнесу та громадських організацій є найефективнішою у цьому напрямку.

Перший секретар економічних зв’язків, Генеральне консульство Словацької Республіки в м. Ужгороді Александр Шкурла висловився, що “добрі стосунки двох держав потрібно перетворювати в спільні проекти”.

– Маючи підтримку держави, – продовжив представник консульства Словаччини – є можливість створювати такі проекти як українсько-словацький проект, що сьогодні презентувався, лише за умови якісного партнерства.

Саме завдяки державно-приватному партнерству з`явилися сучасні ангіограф, апарат магнітно-ядерного резонансу, комп`ютерні томографи. З власниками укладено соціальні пакети і частина хворих обслуговується безоплатно.

До слова, Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня в повному обсязі забезпечує висококваліфікованою спеціалізованою медичною допомогою осіб з психічними і неврологічними розладами здоров’я зі всієї області в амбулаторних умовах і стаціонарі.

ДОВІДКОВО

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня функціонує з 1958 року. В лікарні функціонує 11 психіатричних відділень та 5 неврологічних відділень, де працює 884 працівника.

Щорічно тут стаціонарно оздоровлюється близько 12 тис. хворих, у центрі медико-соціальної реабілітації хворих з органічними ураженнями нервової системи за 2012 рік оздоровлено 1825 пацієнтів.

Головним лікарем закладу дванадцять років поспіль є Володимир Шкробот, який є знаною і шанованою людиною в медичному колі Тернопільщини. До слова, Володимир Васильович у 1995 р. здобув вчений ступінь кандидата медичних наук, в 1999 р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України», 2011 р. – доктор філософії, з 2005 року доцент Тернопільського медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, дійсний член Української Академії економічної кібернетики. Також Володимир Шкробот нагороджений орденом «За заслуги Ш ступеня» та «За заслуги ІІ ступеня».

Світлана Гуменна,

прес-служба ДОЗ ТОДА

Суспільно-політичні настрої у Тернополі

Тернопільський виробник “Пертусину”, ліки якого заборонила на реалізацію, зберігання та застосування Державна служба з лікарських засобів України, вимагає спростування