111

До редакції тернопільської інтернет-газети “ПРО ВСЕ” звернулись студенти місцевого медичного університету. Першокурсники шоковані низьким рівнем викладання у вузі, застарілим обладнання і найбільше – хамською поведінкою викладачів.

– Таке враження, що ми якісь прокажені,- розповіли студенти журналісту “ПРО ВСЕ” на правах анонімності. Чимало наших друзів вже мають намір перевестися з цього медичного закладу до Івано-Франківська, Львова чи куди далі лиш би не тратити даремно часу.

Все навчання студентів зводиться до… банального заробляння грошей викладачами. Навіть за незначне запізнення на лекцію, викладачі ставлять “енку”, щоб потім студент платив сто гривень за відробляння. Це ще можна зрозуміти, якщо відбувається семінарське заняття, де дають оцінку  знанням студентів, але платити за те, що не хотів слухати ніяку лекцію нульового лектора -то вже занадто!

-Це якесь дике середньовіччя,- кажуть спудеї-медики. Всі підручники є в інтернеті. А от викладання більшості лекцій бажає кращого.

Виявляється, відвідувати заняття в медичному університеті не так вже й безпечно. Нещодавно на першокурсницю одного з факультетів упала… тумбочка. Стара радянська шафка була настільки важкою, що студентка не могла самостійно вибратися з під неї. Лише з допомогою кількох студентів її вдалося відсунути в сторону. А далі майбутніх медиків ситуація ще більше шокувала: виявилось, що в навчальному корпусі, де проводяться заняття не має… медичного пункту. Де взяти елементарні нашатирний спирт чи бинт – невідомо. Мусіли студенти-медики викликати швидку допомогу. Лікарі, які приїхали на виклик, також не мали ліків. Кілька днів про цю історію в Тернопільському медичному університеті переповідають студенти, які і сміються з нещасного вузу і водночас себе жаліють, що ввели себе в оману і поступили вчитися у такий заклад.

25 comments

 1. Вовік

  Ну вже й брехня!!! І медрункт є добре організований – зайди в гуртожиток на Живова і побачиш.

 2. Спудей

  І де ти знайшов ту стару шафу Коли кругом нові меблі і компи, відики і навіть інтерактивні дошки і вообше найсучасніше обладнання.
  Ну а платиш ти не викладачам – а в касу – за відробку пропущених занять

 3. Вовік

  Котись ти в свій Франківськ. Будеш платити за оцінки.
  Але так бачу що ти краще б заплатив щоб не вчитись.
  Тому краще в Франківськ або навіть в Львів

 4. Ольга

  Не минуло й години, як ректорат дав завдання “задовбати” сайт “ПРО ВСЕ”. Ми. студенти, не побоялися розповісти правду. Тепер про пародію на навчання знає вся Україна. Так, це наша думка. Так, ми не задоволені. І ТРЕТЄ ТАК – на наступний навчальний рік ми будемо всі переводитись з цієї конюшні, яка називається Тернопільським медичним університетом. А щодо медпункту в гуртожитку – це добре, що є. Але в навчальному корпусі стільки людей. Комусь з професорів може просто недобре стати..чи от як з нашою колегою-студенткою… Тому, думаємо, нашому ректору Леоніду Ковальчуку не про медичну реформу-жополизництво владі думати треба, а про насушні проблеми

  1. Olevara

   Дія студентів правильна!
   Тільки такими активними, наступальними діями можливо цю владу, цих чиновників-“слуг народу” заставити щось робити – для народу!!!

 5. Вовік

  Прочитав Ольга… Але до чого тут студенти ???

 6. Vykladach

  Повна брехня!
  І чи личить шанованій Інтернет-газеті посилатися на першокурсників?
  Невже Ви хочете, щоб я повірив, що першокурсників хвилюють реформи в медицині?

  1. Olevara

   Такі “Викладачі” забивають мозки студентів, щоб вони думали тільки про те, як цьому “Викладачу” здати – Наукову теорію застосування шприц-тюбіка, в умовах надзвичайної ситуації – 🙂 !!!
   Отакі “Викладачі” будуть думати про реформу ???

 7. Ольга

  А хто сказав, що саме я першокурсниця? так..я тут відмордувала кращі роки..але в інтернатуру 100% піду до Франківська. Про низький рівень викладання мені сокрушались і викладачі, яким носила хабарі неодноразово, і самі студенти-друзі, які порівнювали якість навчання після переводу в інший вуз. а про дебільну медичну реформу хіба ідіот не чув чи не читав в пресі. Чи ви вважаєте, що в Тернопільський медичний університет набирають круглих ідіотів? вже як пішли коменти по команді з деканатів, то хоч пишіть розумно… а виходить, що студенти вже й газет осилити не можуть…а щодо мого курсу і тим паче факультету – я б була останньою дурепою, щоб точно сказати де навчаюся…вже скоро отримаю диплом, тоді напишу все, що думаю про довбаний тернопільський медичний університет. який насправді рівня паршивенької столичної бурси… ((( ось такі пироги…так. я так думаю, бо маю право…на основі власного життєвого досвіду…емпірично..як ви нам , не шановні викладачі-хабарники нам втираєте, а потім продаєте вакантні місця в лікарнях, як тільки взнаєте, де можна роботу знайти…. задрало все це….

 8. Тарас

  переконаний, що за день-два розпочнуться репресії-погрози з боку медуніверу до “про все”. Самий рагульовий заклад. Ще мій дядько як вчився, то розповідав як ректор Леонід Ковальчук керував на Тернопільщині штабом Леоніда Кучми. Недавно Ковальчук все зробив, щоб влаштувати першим замом головного лікаря в обласній лікарні свого сина Олександра… а справжнього професіонала – Мирослава Гірняка тупо схавали… Здавалось би..скільки людині треба? кажуть, Ковальчук лікується від раку крові… вже храмає по місту аж жовтий…

 9. Олександр Петрович

  Повністю погоджуюсь зі студентками. Мав необережність там два роки повчитися у Тернополі… згодом перевівся до Богомольця… Небо і земля… таке враження, що навчали мене в Тернополі люди, які ненавидять свій фах, начальство…. про хабарництво взагалі мовчу… Гіршим з цим хіба в ющенковому вузі

 10. Студентка

  Через вашу статтю студентів замордують. Я є старостою групи. В деканаті всі робили мудрі обличчя, як на критичну замітку відреагувати, а потім мій коханець-доцент сказав забити болт… 50 грам коньячку, добрий секс і все нормально…лише старі імпотенти з ректорату будуть казитися ))) Мушу йому давати. бо спочатку вибору не мала, потім полегшив процес навчання, а тепер розумію, що допоможе роботу знайти… мені видається, що навіть ця стаття позитивно вплине, щоб не так гайки закручували…а то останній рік справжній дурдом..Нова тернопільська справедливо раком поставила всі вузи з тими долбойобами-неграми. бачила відео як в прес-клубі журналісти ще раз поставили нашого риженького проректора…і всі думали, достатньо..вроді вчені, мудрі дядьки..виходить ні..треба їх регулярно їб*ти, щоб знали своє місце, що вони лише надають послуги, що студенти- це не гамці для їхнього збагачення… Ой, щось я так розписалася…

 11. свідок

  Було все так, як написали ви в газеті. і поділяю повністю як це подано… бо по-іншому вже не можливо. я навчаюся в цій групі… шугають нас як дебілів, щоб усі мовчали..бо як дізнається ректорат, від якої групи це пішло, кранти нам, викладача-куратора просто на кіл посадять…

 12. політех

  моя мама працює на швидкій. це ще було десь у вересні..як приїхала в медичний, бо там дитину “зачіпила” тумбочка. а в тому універі навіть зєльонки не має (((

 13. Анонім

  Щось похоже на провокацію збоку інших навчальних закладів. Тай не може бути ніводному вузі всі довольні студенти!!!

 14. Лікар-інтерн

  Ця стаття і всі ці коментарі тягнуть на премію за кращу акторську гру!
  Люди добрі, про що ви пишете! Мені смішно, перший курс буде судити про університет! та що ви ще бачили за тих 2 місяці! Це вам не школа і панькатися з вами ніхто не буде! привикайте, з кожним курсом все тяжче!
  На рахунок хабарів – за жодну з 12 сесій я і моя група не платили ні копійки! Якщо у вас є мозги, то ні матрикули, ні семестровий тестовий іспит вам не перешкода! Звичайно,якщо їх нема, тоді завжди починається пошук чогось легшого… В такому випадку не треба жалітися!
  Зараз я з приємністю згадую свій університет і скучаю за ним!!! Дякую викладачам за знання!!!

 15. Марія, випускниця медуніверситету 2008 року

  Всі роки студенти плакали, на ремонти гуртожитків гроші з них дерли… або сам робиш… і витрачені кошти не враховували на оплату за проживання… така собі примусова добровільність…а яку авантюрну схему придумали – на останній рік студентам, які 5 років вчились на платній основі, переводили ледь не силою…на державне…медунівер мав бали перед владою, може якісь кошти з бюджету, а студенти потім три роки змушені були херачити в якихось Задрипанцях, куди направили… не питали… особисто мене тричі викликали в деканат, писати заяву….ледве відбилася…. тепер я живу в сполучених штатах і можу порівняти ту псевдоосвіту, яку нібито дають у Тернополі, а насправді, влаштували суперприбутковий бізнес, який з навчальним процесом не має нічого спільного…

 16. місіс Х

  Читаючи залишені відгуки виникають різні емоціі: сміх,обурення,сум. Але якщо чесно сказати,що ТДМУ дав мені грунтовні знання не можу. Зараз я навчаюсь в місті Киэві і не раз стає соромно,що ти не знаєш елементарних речей які тобі мали б пояснити ще в універі.Тому часто коли запитують де ти навчався так соромно говорити “ТДМУ”.На рахунок взяток я згідна з “лікар-інтерном” .Це дійсно так.

 17. Декан

  Щороку відраховуємо більше 30-ти студентів, які показали недостатні знання. Потім вони “правдами і неправдами” влаштовуються в інші вищі навчальні заклади.
  Ну хіба можуть вони сказати щось добре про університет, з якого їх відрахували ?!

 18. Віталій Мацюк

  Редакція тернопільської інтернет-газети “ПРО ВСЕ” дуже прикро вражена, що усі позитивні відгуки про цей навчальний заклад написані лише з однієї ай-пі адреси – 217.196.164.17 Що це означає? Та елементарне! Знайшлася лише одна особа, яка почала так ретельно виконувати чиюсь вказівку по “відбілюванню” іміджу медуніверситету. Іншим або байдуже, або настільки осоружно, що не захотіли навіть “коми поставити” на захист “розробленої легенди-побрехеньки” про рай у цьому навчальному закладі.
  Переконаний, як є позитивні напрацювання у у цьому навчальному закладі, так і недоліки. Проте, коли прес-служба університету накидається із словами, ви самі до нас завітаєте чи на на вас в суд відразу подавати, закрадається великий сумнів підтримці і розвитку цивілізованих європейських цінностей окремих працівників цього закладу.
  І на завершення: готуйтесь до “сюрпризу”, навчальні заклади, які принижують студентів…

 19. Системний адміністратор ТДМУ

  Ви навели зовнішню IP-адресу (217.196.164.17) загальної комп’ютерної мережі Тернопільського медуніверситету.
  Під цією загальною адресою працює 1062 комп’ютери, розташовані в 10 власних корпусах і 9 клінічних лікарнях.

 20. Системний адміністратор ТДМУ

  До речі, чому Ви приховали ряд коментарів на сайті “Про все” в соціальній мережі “В Контакте” (адреса http://vk.com/wall-35571849_3819 )
  Дозволю собі їх перемістити на основний сайт газети “Про все”…

  Олексій Андрійчук
  За “енку” з лекції 100 гривень?! Ці так звані “спудеї” з інтерв”ю при здоровому глузді? І для чого публікувати відверту брехню???
  31 окт в 12:44|
  Олеся Прокопів
  ну так..найлегше сказати..брехня…а от шафу підняти з студентки бігали за хлопцями.. викладач навіть жопи не підняв зі стільця… і якби не швидка – то скопитись би дівчина
  31 окт в 13:32|
  Олексій Андрійчук ответил Олесе Прокопів
  Олеся, то шафу чи тумбочку? Куди бігали за хлопцями – це була група, що складається лише з дівчат? Незначне спізнення на лекцію – це скільки? З якого предмету? До Вашого відому – є прямий зв”язок студентів через он-лайн з керівництвом до ректора включно, чому не звернулись до керівництва??? І так на останок, тумбочка. яка впала на студентку з викликом “швидкої” допомоги – це НП, нещасний випадок, про який повідомляють правоохоронців автоматично.
  31 окт в 14:23|
  Олеся Прокопів
  купа “правильних” питань…проте факт залишається фактом… не брехали б студентки..не шукали контакту з пресою…
  31 окт в 14:27|
  Олексій Андрійчук ответил Олесе Прокопів
  Олеся, Купа “двозначностей”, то одне, то друге. Давайте я Вас особисто проведу на екскурсію по ТДМУ – пошукаємо застаріле обладнанння разом. І так до речі, “жопа” і “скопититись”” дуже красномовно!
  31 окт в 14:31|

  1. Віталій Мацюк

   Ми не приховували цього факту. кожен учасник групи може їх побачити і прочитати. Вони досі там розміщені. Ми не практикуємо переміщувати з соцмереж коментарі на сайт. У нас є групи у Фейсбуці, Однокласниках, вконтакті, твітері…

 21. Вова

  Викладачi на фармацii некомпетентнi i принижувати студентiв для них е нормою. Хто поступае на стацiонар на фармацiю, шукайте якийсь iнший унiвер, будете сильно жалiти. Декан на фармацii просто неврiвноважений алкоголiк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.