111

Навряд чи сучасна жінка може уявити себе без косметики. Вона дозволяє підкреслити красу. Але під час дощу, спеки і раптових сліз існує ризик потрапляння косметики до очей. Ці ситуації не тільки неприємні, а й вкрай шкідливі для очей. Косметика спричиняє подразнення слизової оболонки ока. Всі пошкодження і неприємні наслідки від користування косметикою можна розділити на механічні, хімічні й інфекційні. Ми детально розглянули їх у минулому випуску. Цього разу окремо зупинюся на користуванні косметикою жінками, що носять контактні лінзи.

 

 

Коли жінки приходять на консультацію до лікаря-контактолога, їх цікавлять не лише переваги одних лінз над іншими, а й можливість використовувати косметичні засоби під час їх носіння. І це цілком зрозуміло – для жінки її зовнішній вигляд має дуже велике значення. Тому офтальмологи хоч і рекомендують по можливості уникати використання декоративної косметики, але не забороняють. Просто необхідно дотримуватись деяких правил.

По-перше, наносити косметику на обличчя, і особливо на очі, потрібно тільки після того, як лінзи надіті. Під час нанесення макіяжу слід уникати попадання частинок косметики на лінзи. Видаляти макіяж треба після зняття лінз. Для видалення косметики бажано використовувати засоби на водній основі.

По-друге, жінкам, які носять контактні лінзи, краще віддавати перевагу гіпоалергенним косметичним засобам. Також не рекомендується використовувати косметику, до складу якої входять різного роду віддушки та консерванти.

По-третє, особливо уважно потрібно обирати туш для вій. Вона повинна бути водостійкою та  призначеною для чутливих очей. Краще придбати спеціальну туш для очей із контактними лінзами. Незалежно від того, наскільки дорогою косметикою жінка звикла користуватися, туш слід міняти кожні три-чотири місяці, щоб у її складі не розмножувалися бактерії, здатні викликати інфекцію. Туш повинна бути свіжою і легко наноситися на вії. Розчісувати вії не можна – засохла туш може обсипатися, а її шматочки – потрапити на лінзи. Якщо все-таки це сталося, лінзи необхідно зняти і ретельно промити. Для підкреслення лінії повіки краще використовувати м’який олівець, а не рідку підводку.

По-четверте, слід уникати використання рідких тіней, а також блискучих, перламутрових і матових. До їх складу нерідко входять речовини, які можуть призводити до утворення на лінзах іржі. Для нанесення тіней рекомендується користуватися поролоновим аплікатором.

По-п’яте, якщо жінка часто використовує зволожуючі креми, бажано, щоб до їх складу не входили олії, – якщо частинки олійного крему потраплять на лінзу, вона буде остаточно зіпсована.

По-шосте, розпилюючи дезодорант, парфуми або лак для волосся, слід щільно прикрити очі. Взагалі-то їх бажано наносити до того, як надягти лінзи, але часто це буває не можливо, тому потрібно бути обережною. Після закінчення розбризкування засобу необхідно вийти з розпорошеної хмари, і тільки після цього відкрити очі.

Сьогодні вранці Ви подивилися на себе в дзеркало і ахнули: ваші очі, дзеркало вашої душі, стали червоними, як у Дракули. Ви навряд чи перестанете нервувати, якщо дізнаєтеся, що ця проблема в сучасному світі – досить часте явище, яке не щадить ні дорослих, ні (на жаль!) дітей. Червоні очі – тривожний симптом, і дуже важливо знати, що потрібно робити, щоб його позбутися, до того ж боротися з почервонінням очей можна лише після встановлення причини цього неприємного явища. Тому якомога швидше зверніться до лікаря-офтальмолога. Адже вчасно зняте подразнення і набряк очей дозволяють зберегти їхнє здоров’я і гарний вигляд.

Матеріал підготувала лікар-офтальмолог дитячий Поліклініки Медікус Оксана Григорівна Хомишин

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.