111

Ще в 1998 році швейцарська сторона зверталась до Генпрокуратури України щодо інформації про активи П.Лазаренка в Україні і за кордоном.

Екс-заступник Генпрокурора Микола Обіход у коментарі УНН нагадав, що наглядові органи України та Швейцарії вже давно співпрацюють у сфері надання правової допомоги.

Колишній слідчий з особливо важливих справ розповів, що у вересні 1998 року швейцарський слідчий суддя Каспер Ансерме звертався до Генеральної прокуратури України з проханням про надання правової допомоги у швейцарській справі. Зокрема, його цікавила інформація про активи Павла Лазаренка в Україні і за кордоном.

“Особливо для швейцарського слідчого була цікава загадкова сума в 13 мільйонів 600 тисяч доларів, перерахована з 31 липня по 9 вересня 1996 із рахунку з не менш загадкової для нього компанії “Somolli Enterprises Limited” у нікозійскому банку на Кіпрі на один зі швейцарських рахунків”, – розповів М. Обіход.

Також, Н. Обіход наголосив, що саме тоді вперше у швейцарських матеріалах стала фігурувати кіпрська компанія “Somolli Enterprises Limited”, власницею якої з 1992 по 1997 роки була Юлія Тимошенко – тоді заступник Павла Лазаренка по партії “Громада”.

“У ході цієї справи ми виявили ряд особистих закодованих рахунків Лазаренка у швейцарських банках, через них йшли вже десятки і сотні мільйонів доларів. І коли стали перевіряти, звідки що приходить, то з’ясувалося, що однією з найбільш значних структур є кіпрська компанія “Somolli Enterprises Limited”. Тоді ми почали з’ясовувати, який банк робить проводки, хто власник і розпорядник рахунків, хто саме переказує кошти на таємні рахунки Лазаренка. Попросили міжнародну правову допомогу і з’ясували, що власниками цієї структури є Юлія Тимошенко, її чоловік Олександр Тимошенко і їхній партнер Олександр Гравець – житель Дніпропетровська”, – розповів екс-слідчий.

Крім цього, Н. Обіход нагадав, що в інших офшорних банках екзотичних країн також були знайдені гроші, незаконно виведені з України Юлією Тимошенко на рахунки Павла Лазаренка.

“Почали “копати” далі – ниточки потягнулися в інші офшорні банки, зокрема до острова Гернсі, в Антигуа і Барбуда, в Ліхтенштейн так далі. Без зайвої скромності скажу, що працювали ми активно, і за кілька років нам вдалося заарештувати кошти в різних екзотичних країнах. Якщо конкретно – близько 280 мільйонів доларів арештовані на рахунках Гернсі, Антигуа, в Ліхтенштейні, в литовських банках, в деяких швейцарських банках. Вже після нас вони були ще раз арештовані органами американської юстиції”, – додав М. Обіход.

Нагадаємо, раніше українською стороною було розпочато судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання 200 мільйонів доларів, у незаконному привласненні яких підозрюється група осіб, включаючи українських екс-прем’єрів Юлію Тимошенко і Павла Лазаренка.

Міжнародній юридичній фірмі “Lawrence Graham” було доручено представляти інтереси в майбутніх судових процесах у ряді країн світу і прийняти всі необхідні заходи для найкращого захисту інтересів держави Україна, повідомляється на сайті цієї фірми.1 comment

  1. Даник Михайло

    Як були арештовані, потім ще раз переарештовані, то вже кінців не знайде ніхто. А чому досі мовчали за Юлю?? Що, ви тоже в її спідниці ходили чи чогось боялися, пане Обіход. Як Вам так вдалося весь цей час обходити ПРАВДУ стороною ??

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.