111

Органами прокуратури області вживаються заходи реагування з метою захисту інтересів держави, у тому числі щодо стягнення до бюджету збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу.

Зокрема, Тернопільським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері до суду пред’явлено позов в інтересах держави про стягнення з підприємства шкоди, заподіяної несанкціонованим та наднормативним викидом забруднюючих речовин у повітря.

Позов прокуратури задоволено рішенням господарського суду Тернопільської області та залишено без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, підприємство подало касаційну скаргу. Постановою Вищого господарського суду України рішення у справі залишено без змін та зобов’язано суб’єкт господарювання відшкодувати до бюджету майже 20 тисяч гривень шкоди, заподіяної довкіллю.

За аналогічні порушення природоохоронного законодавства цим же прокурором пред’явлено до суду позов стосовно іншого суб’єкта господарювання, яким заподіяно державі шкоду на загальну суму майже 25 тисяч гривень.

Загальна сума позовів, пред’явлених прокурорами в поточному році до суду у сфері охорони навколишнього природного середовища становить понад 21 мільйон гривень.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.