111

Концерт “ОЕ” на півмільйонному Евромайдені та візит Президента до Москви. Здавалося б, що може бути спільного у цих подій? Однак, думаю, що саме вони «підвели риску» під Майданом у його нинішньому форматі. Фантастичний Вакарчук став Апогеєм об’єднання, прагнення і надій. Візит Януковича, а точніше , його попередні результати, – завершив Перший етап трансформації народного гніву в усвідомлений протест.
26 днів і ночей Україна жила в очікуванні. Не всі до кінця розуміли, в очікуванні чого? Проте кожна людина відчувала “натягнутий нерв” . І свою причетність до Історичного моменту. Евромайдани по всій країні ставали символами боротьби з безправ’ям , приниженням і несправедливістю. Такими собі Майданчиками Свободи, людської гідності і справжнього патріотизму. На певному етапі Цивільний протест з’єднався з політикою. І з політиками. Перетворившись в єдиний, опозиційний до нинішньої влади рух.
Та можна констатувати, що Лідери опозиції так і не змогли до кінця усвідомити і відчути Майдан- 2013. Його дух і настрій, його внутрішній світ і справжні емоції , його “кадрове наповнення” і мотивацію.
Нинішній Евромайдан – явище унікальне. Політики, студенти, громадські організації, журналісти і звичайні небайдужі громадяни, – все це різні складові частини Цієї “мінідержави”. Де править бал самоорганізація, дисципліна, доброзичливість і Віра у справедливість. І у власні сили.
А ще – в прекрасне майбутнє України .
І як у будь-якій Державі, ці різні “сегменти ” суспільства часто по- різному оцінюють нинішні події . І по-різному беруть участь у них. Так от, саме цього “різноголосся” і не змогли до кінця почути наші Лідери. Не змогли “Піднятися Над Майданом” . Не змогли Об’єднати Майдан, розчинившись в ньому.
Занадто Вони одноманітні для Майдану. Занадто передбачувані.
Їх нерішучість, непослідовність і відсутність чіткої координації (за винятком налагоджених виходів на сцену і участь у прес-конференціях ) призвели до втрати темпу. “Юлі – Волю!” – стає не таким вже актуальним і нагальним . “Героям – Слава!” – вже не викликає первісних емоцій, а “Банду – Геть! – перетворюється на буденний ритуал .
Сьогодні необхідно перевести подих, переформатуватися, проаналізувати помилки, об’єднати всі групи Майдану і визначитися з ЛІДЕРОМ.
А ще – сформулювати, нарешті, цілісну ПОРЯДОК ДЕННИЙ.Визначити цілі і завдання: короткострокові, середньострокові і стратегічні. Після чого – неухильно їх дотримуватися.
Не розмінюючись на інше і не вагаючись.
Тільки в такому випадку Евромайдан відчує друге дихання. Своє Відродження, якщо хочете. Тільки за таких умов Майдан не перетвориться на “острівець незгодних” при повній апатії і зневірі за його межами.
Потрібне ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ. Перезавантаження Майдану. Без якого неможливе системне і безповоротне перезавантаження Влади.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.