Губернатора Тернопільщини сьогодні відправлять у відставку?

Сьогодні у Тернопільській обласній раді відбудеться засідання 48 сесії. На вимогу депутатів Тернопільської обласної ради трьох фракцій – “Української народної партії”, “Наша Україна” та Свобода розглянуть питання звіту голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна та політичної відповідальності за ситуацію в області. Вчора відбулась у закритому режимі погоджувальна рада. Заступник голови обласної ради Олег Боберський не мав секретів від журналістів, як ї його колега з УНП Володимир Болєщук. Натомість, керуючий справами обласної ради Ігор Дулеба заявив про закритий режим роботи погоджувальної ради. Після закінчення “патріотичного курултаю” Ігор Дулеба, який “присів на вуха голові облради”, також був присутнім під час коментування Василем Хомінцем рішення погоджувальної ради. Однак, це не завадило голові облради відверто відповісти на усі питання журналіста “ПРО ВСЕ”

– Чи мають патріотичні сили більшість голосів, зокрема 80, щоб остаточно відправити голову облдержадміністрації Хоптяна у відставку?

– Ми надіємось, ні – переконаний, що патріотичні сили мають моральне право підкріплене понад 90% підтримкою жителів області,- розпочав інтерв’ю пан Хомінець, фактичною даючи сигнал, що дві третіх голосів патріотичні сили, на жаль, не мають. Я не хочу спиратись на якусь статистику. Вони виражають волю більшості жителів області. По друге, є резолюція майдану. Депутати мають імплементувати те, що їм доручив майдан. Обласна рада має реалізувати це рішення в правовому полі. До мене як до голови обласної ради звернулись депутати трьох фракцій: УНП, Нашої України і “Свободи”. Відповідно, буде скликана 47 сесія по питанню звіту голови Тернопільської обласної державної адміністрації Валентина Хоптяна по здійсненню делегованих повноважень. Результатом стане, не буду робити таємницю, патріотичні фракції будуть ставити питання про юридичну відповідальність голови ОДА і висловлення недовіри.

– У вас не має більшості голосів?

– Математична більшість голосів є. Але є людський фактор. На погоджувальній раді я сказав, що присутність чи відсутність депутатів на сесії, буде відзначати позицію депутатів. ЗМІ буде надано інформацію, хто прибув на сесію, а хто ні. Тоді хай кожен депутат пояснює. Звичайно, може бути й поважна причина. Є люди, які зараз перебувають за кордоном. Але відсутність на сесії депутата буде означати його позицію проти позиції більшості мешканців Тернопільської області.

-На погоджувальній раді був представник Партії Регіонів. Чи вони вже заявили свою позицію?

– Вони заявили, що ще не визначились. Наразі пішли консультуватися і радитися. Хочу сказати, що можливо окремі депутати інших фракцій, ми ж усі бачимо, що відбувається у районах області, депутати виходять з лав Партії Регіонів. У районних рада виходять навіть керівники. Українець в душі має перемогти регіонала партійного. Спочатку я українець, потім депутат, а вже потім партієць. Ми на таку патріотичну позицію депутатів обласної ради сподіваємось. Хочу зазначити, що є два моменти: є рекомендаційна недовіра і є законна норма – дві третіх голосів – 80 депутатів. Остання, звичайно, тяжче досягнути. 61 голос депутатів виносить рекомендацію президенту.

-Володимир Стаюра заявляв, що голова Тернопільської ОДА не бере трубку. Чи спілкується з Вами Валентин Хоптян, чи поінформований про те, що відбудеться така сесія. Чи буде він готовий звітувати?

– Він поінформований, що буде сесія обласної ради. Особистої зустрічі у мене не було. Лише у телефонному режимі. Вже дана вказівка апарату і буде направлено офіційне запрошення (інтерв’ю бралося вчора о 17 годині). До цього часу це було бажання майдану, бажання депутатів. Наразі відбулась погоджувальна рада, як того вимагали сорок депутатів.

-Чи не будуть в облдержадміністрації “грати вар’ятів “, заявляти що не встигли підготуватись до звіту за ніч?

– Ні. Звіт підготовлений ще на попередню сесію. Це варіант не пройде, бо це питання раніше просто технічно перенесли. Депутатам був розданий звіт. Друге питання, що подаючи звіт, адміністрація подала також і свій варіант рішення.У депутатів може виникнути інше рішення, як ми знаємо – інше бачення оцінки роботи.

Спілкувався Борис Машлянка

Аудіозапис розмови можна прослухати тут

Коментарі

Leave a Reply

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Loading…

  0

  У Хоростківському професійному сількогосподарському ліцеї виявили втрати на суму 176 тис. грн

  Дмитра Корчинського оголосили у розшук