111

Комісія Закордонних Справ Сенату Республіки Польща ухвалила резолюцію у справі відношення української влади до проекту Угоди про Асоціацію з ЄС та подій на Майдані Незалежності у Києві, передає УНН з посиланням на прес-службу “Батьківщини”

“Україна – це велика і важлива країна Європи, культура якої є невід’ємною частиною нашої спільної європейської спадщини. Саме тому роль, яку Україна відіграє на європейській арені, має величезне значення для майбутнього усіх нас. Цей факт усвідомлює Європейський Союз, який є відкритим до співпраці з Україною, а вільнюський Саміт ЄС доводить, що прагнення до співдружності цієї держави з країнами ЄС є можливим як учора, так і сьогодні.

Вихід на спільний ринок Західної Європи, надходження товарів та послуг, нові технології – усе це може стати потужним стимулом розвитку цієї країни і закінчення кризи, що триває у ній і є причиною складної матеріальної ситуації багатьох українців. Зближення України і ЄС несе за собою гарантію громадянських свобод, а також підвищення якості функціонування українських державних установ. Гарантування гідних умов життя громадянам натомість є метою, до якої повинна прагнути кожна влада. На заваді цій меті не можуть ставати ані особисті інтереси, ані партійна приналежність, ані недалекоглядна політика”, – йдеться у тексті документа.

У КЗС зазначили, що від моменту утворення 1991-го року Незалежної України і визнання її Польщею, як першою державою в світі, і до сьогодні, РП безперервно підтримувала проєвропейські прагнення свого сусіда. Між іншим, саме через внесок Польщі ЄС запропонував Україні Угоду, що дає її економіці шанс удосконалення і конкурентоздатності через доступ до найбільшого в світі ринку.

“Комісія Закордонних Справ Сенату Республіки Польща розділяє думку, розроблену у Вільнюсі лідерами ЄС, і наполегливо закликає українську владу поважати права своїх громадян. Водночас, ми б хотіли виразити солідарність з усіма учасниками мирної демонстрації на підтримку підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС, яку зранку 30 листопада заатакували відділи міліції на Майдані Незалежності в Києві.

Виражаємо глибоке занепокоєння діями українських сил безпеки, які з застосуванням, на нашу думку, неадекватних засобів, розігнали мирну демонстрацію. Такі дії протирічать праву свободи слова та свободи мирних зібрань, які є одними з фундаментальних цінностей кожної демократії.

Ми хотіли б запевнити демонстрантів з київського Майдану в нашій солідарності і підтримці їх та їхніх прагнень, а також усіх мирних дій, які відбуваються в дусі демократії та людської взаємоповаги”, – підкреслили у комітеті Сейму.

Комісія Закордонних Справ Сенату Республіки Польща закликала українську владу до завершення діалогу з ЄС, багатообіцяючим початком якого був випрацюваний спільно Україною та ЄС текст Умови про Асоціацію.

“Виражаємо переконання, що Асоціація ЄС з настільки важливою європейською країною, як Україна, стане джерелом обопільної користі, наблизить до себе обох партнерів та спричиниться до розвитку свободи і демократії на європейському континенті.

Таким чином, Польща і надалі докладатиме всіх зусиль для того, щоб доброзичливе запрошення України до інтеграції з Європейським Союзом залишилося в силі”, – йдеться у резолюції.

Нагадаємо, глава польського уряду Дональд Туск провів засідання в справі останніх подій в Україні.

МЗС Польщі засудило силовий розгін демонстрантів у Києві в ніч на суботу та закликало українську владу не застосовувати силу, а демонстрантів – зберігати акцію мирною.

В екстренному засіданні взяли участь міністр закордонних справ Польщі Р.Сікорський, міністр внутрішніх справ Б.Сенкевич, глава канцелярії прем’єра Я.Ціхоцький, віце-глава МЗС Польщі К.Пелчинська-Наленч, керівник розвідки Мачей Хуня та директор аналітичного центру Східних досліджень Олаф Осіца.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.