111

Моя мама ВІДМОВИЛАСЬ.

Така-ж-само-киянка, з такою ж само вчительською зарплатою-пенсією, якій так само погрожували. Понад 20 років у школі, з яких половину – завуч престижної державної гімназії. Вона має, що втрачати, і охочих підсидіти. Вона не має чоловіка-олігарха чи дітей-скоробагатьків. Вона пам’ятає, як в 90-х ми тиждень ділили половинку чорного хліба – на трьох з сестрою, бо жили лише на її вчительську зарплату.
Моя мама – з пролетарської родини, вихована на Пушкіні, Тургенєві і Маяковському (на яких і мене виховувала), – просто в очі сказала, що НЕ ПІДЕ. Ні за гроші, ні попри тиск. Розмови велися з усіма вчителями окремо – їх виводили на коридор тихцем, поодинці. У кожного власні страхи.
Вона не змогла би дивитися учням в очі.
Моя Мама народилася в Росії. Мій тато – навчався у Москві. Рік від мого народження жили в Новосибірську. Викладає російську мову і зарубіжну літературу. Українською.
Ввечері вона дізналася, що сусідній район – ВІДМОВИВСЯ ВЕСЬ. Тобто, ВСІ ВЧИТЕЛІ ВСІХ ШКІЛ ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ Києва ВІДМОВИЛИСЬ БРЕХАТИ НАВІТЬ ПОПРИ ТИСК І ПОГРОЗИ ЗВІЛЬНЕННЯ.
Бо ВСІХ не звільнять.
Хоча відмовлявся кожен окремо. Наодинці з начальством. Наодинці зі своєю совістю.
Дякую Вам. Пишаюсь. Горда, що вчилась у вас! Дай вам Боже здоров’я, щоби так само вивчили ще й мого сина.5 comments

  1. Віталій

    Не тільки київських вчителів примушували туди йти… На Черкащині теж вчителів заставляли їхати на “антимайдан”… Хто має здоровий глузд – відмовився !!!

  2. вал

    Эта статья только о сознательности каждого учителя в отдельности,в данном случае лично о вашей маме .Вы гордитесь этим-окей,ваше право,это статья про вашу гордость за поступок мамы.Но есть и люди,которые думают по- другому.Глупость наших нынешних чиновников в идолопоклонничестве.Потому и делают ошибки только во вред.Не забывайте,есть еще люди ,кроме даже 200 тыс. На евромайдане и надо учитывать интересы всех граждан страны а не только этой кучки людей.Выход-референдум по всем насущным вопросам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.