111

Органами прокуратури області першочергова увага приділяється дотриманню прав і свобод неповнолітніх, у тому числі щодо своєчасності, правильності призначення та виплати державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям.

 

Зокрема, проведеною прокуратурою Бучацького району перевіркою встановлено, що управлінням соціального захисту районної державної адміністрації 9-ох малозабезпечених сімей позбавлено права на отримання соціальної допомоги, а ще 8-ом – здійснено перерахунок у зв’язку з тим, що батьки не вказали кошти, одержані за роботу у виборчих комісіях як дохід при отриманні допомоги.

Проте, прокурорською перевіркою доведено, що дії посадовців незаконні, оскільки оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів не можуть бути підставою для скасування, обмеження або зменшення будь-яких соціальних виплат, пенсій, субсидій. Такі гарантії соціальних прав громадян, які приймають участь у виборчому процесі, передбачено ЗУ«Про вибори народних депутатів України».

З метою усунення виявлених порушень, прокурором району внесено подання, за результатами розгляду якого зазначеним сім’ям виплачено майже 50 тисяч гривень нарахованих коштів, чим поновлено права 23 дітей.

Нагадаємо, за наслідками розгляду подання, внесеного прокурором Шумського району щодо усунення аналогічних порушень, поновлено права 38 дітей, відшкодовано 21 тис. грн. малозабезпеченим родинам, до відповідальності притягнуто посадову особу управління соцзахисту Шумської РДА.

 

За наслідками прокурорських перевірок з початку року поновлено права понад 3 тисячі дітей, відшкодовано понад 1,5 млн. грн., до відповідальності притягнуто 380 посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування.

 

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.