111

 

За наслідками розгляду звернення мешканки Тернопільського району прокуратурою області виявлено порушення прав сім’ї, у якій виховується 9 дітей, 6 з яких неповнолітні, а інші – навчаються у вищому та професійно-технічному навчальних закладах.

 

З’ясовано, що мати дітей, через незнання законів, подала неправильно заповнену декларацію до органу соціального захисту про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім’ї.

Орган соціального захисту, виявивши такий факт, у лютому 2013 року припинив виплату соціальної допомоги сім’ї та не призначив її на наступні півроку. Оскільки виплата вказаної допомоги була одним з основних джерел доходу багатодітної родини, мати звернулась до прокуратури.

З метою захисту прав дітей, прокуратура вступила у адміністративну та цивільну справи на стороні матері дітей. Окрім того, в інтересах неповнолітніх цієї сім’ї пред’явлено позов про визнання дій органу соціального захисту щодо припинення виплати та її непризначення на наступний період.

Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 5 грудня 2013 року позов прокурора задоволено.

За наслідками виконання зазначеного рішення суду, багатодітній родині буде нараховано та виплачено державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім’ї на суму 53 тисячі гривень.

 

Органами прокуратури області в інтересах дітей у поточному році пред’явлено 39 позовів на суму понад 750 тисяч гривень, за допущені порушення у сфері захисту прав дітей притягнуто до відповідальності 410 посадовців, за втручання прокурорів відшкодовано понад 1,5 мільйона гривень.

 

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.