Заява голови Тернопільської обласної ради Василя Хомінця щодо подій 30 листопада на майдані Незалежності у Києві

Поділитися

Кривавий світанок  30 листопада на майдані Незалежності у Києві став черговою наругою над Конституцією України, демократичними європейськими засадами, про які впродовж півтора року говорила центральна влада на чолі з Президентом. Мирне зібрання  прихильників євроінтеграційного поступу України влада віддала на поталу  беркутівцям. Замість того, аби виконувати прямі обов’язки, покладені на них, і боротися із організованою злочинністю, озброєні до зубів спецпідрозділи пішли проти мирних, неозброєних людей, які зібралися для того, щоб, згідно із статтями Конституції України на мирні зібрання,  висловити власну точку зору. Це пряме порушення прав людини та свободи слова.

Як би парадоксально не звучало, але на Майдані Незалежності, у серці України, міліція, яка має захищати мешканців держави, побила мирних громадян, понівечила іноземців, підняла руку, а точніше кийок, на журналістів .

Цинізм центральної влади переходить усі межі! Злочинні дії влади, які бачили мільйони мешканців держави по телебаченню, спрямовані проти українців.  Жодна держава не може воювати із власним народом. На жаль, в Україні це стає можливим.

Побоїще мирного зібрання на майдані Незалежності  є початком кінця легітимності Президента Януковича і його режиму.

Закликаю депутатів органів місцевого самоврядування різних рівнів  1 грудня, у день загальноукраїнського референдуму 1991 року, коли Україна сказала своє «так» незалежності,  разом із громадами висловити свою позицію щодо останніх подій у Києві та результатів Вільнюського саміту. Цей день, через 22 роки, знову має стати знаменним. Тепер ми маємо сказати «ні» свавіллю, диктатурі, знущанням, понівеченню основних прав та свобод громадян, порушенням Конституції.   

Закликаю представників органів місцевого самоврядування Тернопільщини 1 грудня о 12 годині вийти на головні майдани кожного села, селища, міста та висловити власну позицію та підтримати думку громади.

Об’єднаймося великою тернопільською громадою заради майбутньої європейської України!

 Україна – це Європа! Слава Україна! Героям слава!

 З повагою

 Голова Тернопільської обласної ради         Василь Хомінець

Оголошено найдорожчих українських зірок

Підпалили автомобіль депутата від “Батьківщини”