Депутати проголосували за виведення військ з Майдану

Поділитися

Депутати підтримали постанову в цілому, яка ставить на меті зупинення вогню та повернення всіх силовиків в казарми.

За таку постанову “Про засудження насильства в Україні, призвів до людських жертв” з поправками Литвина і Порошенка проголосували 236 депутатів.

Як пояснив Еспресо.TV депутат Микола Княжицький, постанова передбачає припинення антитерористичної операції, повернення всіх силовиків на місця дислокації, звільнення всіх затриманих протестувальників.

Постанова набуває чинності з моменту прийняття.

Так постанова зобов’язує припинити вогонь, війська і ВВ – мають повернутися в місця постійної дислокації. Також постанова передбачає заборону використання зброї.

Також постанова забороняє блокувати транспортні комунікації, обмежувати пересування транспорту.

Кабінету міністрів і органам державної влади доручено заборонити СБУ, МВС, збройним силам та іншим органам виконувати  програму антитерористичних заходів, оскільки вони протирічать Конституції, повідомляє Українська правда.

Крім того, в постанові наголошується, що надзвичайний стан може ввести лише Верховна Рада.

Крім того, в поправках, запропонованих Володимиром Литвином, Кабінету міністрів та іншим органам державної влади доручено надати необхідну допомогу родинам загиблих, а також забезпечити необхідним лікуванням постраждалих.

А Генпрокуратура зобов’язана провести повне розслідування фактів загибелі та насильства щодо учасників акцій.

У поправці Тягнибока зазначається, що органи досудового слідства повинні звернутися до суду щодо звільнення з-під варти і припинення кримінального переслідування учасників протесту.

Депутати голосували, стоячи.

А після прийняття постанови вони стоячи заспівали гімн.

Фото Ігоря Крочака

Що запропонувала Європа Януковичу?

Кобзон просить Януковича заарештувати майданівців