“Меморіал” активізовує діяльність

Поділитися

Цими вихідними. у приміщенні Тернопільського обласного історико-просвітницького, правозахисного товариства «Меморіал» ім. В. Стуса відбулася чергова нарада районних осередків організації. У заході взяли участь голови з Кременеччини (В. Савчук), Лановеччини (С. Лисак), Теребовлі (М. Шевчук), смт Вишнівець та Тернопільської міської організації (С. Півторак).

Голова Тернопільського обласного товариства «Меморіал» Богдан Хаварівський розповів про заходи, котрі проводить організація, зокрема відтворення історичної правди, захист прав та інтересів колишніх політв’язнів і репресованих, відродження української національної культури. Члени “Меморіалу” здійснили понад 100 перепоховань останків українських патріотів, з ініціативи організації майже в усіх населених пунктах краю споруджені пам’ятники (О. Дяківу-Горновому, Д. Клячківському (Климові Савуру), М. Мізерному та ін.), меморіальні комплекси, встановленні пам’ятні знаки, насипано символічні могили Борцям за волю України. Наукові пошуки та здобутки товариства висвічує друкований орган товариства газета «Дзвін».

Голова Тернопільської міської організації Святослав Півторак повідомив про створення первинних організацій у школах обласного центру.

Голови районних осередків товариства поділилися планами діяльності на 2014 рік, зазначили про необхідність координацій діяльності районних, міських, селищних та сільських осередків.

Юрист товариства «Меморіал» Роман Руснак розповів про необхідність реєстрації осередків в органах юстиції та надав відповідні консультації.

В засіданні також взяли участь голови обласних національних спілок письменників України Євген Безкоровайний та журналістів України Микола Ротман.

Прес-служба ТОО «Меморіал ім. В.Стуса

Якої ще влади треба меру Тернополя, щоб навести елементарний порядок?

29-30 березня Тернопіль стане весільною столицею України