Крим: ситуація напружена

Поділитися

Станом на вечір, 13 березня 2014 року, за телефонним повідомленням командира протичовнового корвета «Тернопіль» капітана 3 рангу Максима Ємельяненко ситуація в зоні базування корвета, у заблокованій Севастольській гавані, залишилася без змін. Судно буксир , що блокує корвет, стоїть на тому самому місці, козаків місцевої «самооборони» в районі пірсу причалу не видно. Екіпаж корвета, як і екіпажі інших заблокованих українських кораблів, несуть службу у штатному режимі і готові до оборони. Командир і екіпаж корабля дякують громаді Тернопілля за таку моральну підтримку нетільки команді протичовнового корвета «Тернопіль», а й усім кораблям українських ВМС ЗС України.

За телефоними повідомленнями джерел Тернопільського громадського інформаційного корпункту підтримки ВМС ЗС України, до цих пір невідома доля пропавших в Криму Андрія Щекуна і Анатолія Ковальського.

За повідомленнями українських і закордонних ЗМІ російські військові зажадали від радіотехнічного батальйону на Ай-Петрі вимкнути апаратуру і перейти під їх охорону , про це повідомив заступник командира з’єднання з виховної та соціально-психологічної роботи підполковник Віталій Онищенко. Наш офіцер повідомляє що минулої ночі периметр території батальйону оточили майже 40 російських військовослужбовців. “У ході переговорів командир російського підрозділу спеціального призначення заявив, що нібито спецслужби України готують провокації щодо українських військових і саме росіяни уповноважені гарантувати безпеку українцям від таких загроз”, – зазначив Віталій Онищенко. Також повідомляється що російські військовослужбовці вимагали вимкнути апаратуру контролю повітряного простору, а також припинити будь-яку діяльність. Всі вимоги спецназівців були відхилені, батальйон продовжує нести службу, згідно з поставленим завданням командування.

Раніше керівник прес-центру Міноборони в Криму Владислав Селезньов повідомив, що командний пункт і локаційні станції радіотехнічного батальйону на Ай-Петрі охороняють автоматники РФ. Українські військовослужбовці перебувають на адміністративній території і контролюють наявну зброю. У середу російські військові, які заблокували українську військову частину в Бахчисараї, заявили, що вони нібито будуть захищати українських військових від “провокацій Правого сектора”.

 

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Як у Тернополі руйнували стереотипи ментальності українців

Як правильно висловлюватись у “кримському питанні”