111

Упродовж більш як двадцятирічної професійної діяльності мені неодноразово доводилося спілкуватися з Мирославом Богдановичем Свистуном, людиною добропорядною, високоосвіченою і надзвичайно відповідальною. Свідченням цьому його трудова біографія.

Після служби в рядах Радянської Армії він працював на відповідальних посадах у Кримському облфінвідділі, КРУ Мінфіну УРСР в містах Севастополі та Симферополі.

Після переїзду у липні 1989 року доТернополя працював у Головному ПЕУ Тернопільського облвиконкому. Згодом його призначили начальником ДПІ по Тернополю. Цю посаду він обіймав впродовж 14-ти років.

Одразу після Помаранчевої революції, у квітні 2004-го, став начальником управління ДПА в Тернопільській області, головою ДПА в Тернопільській області.

З 25 травня 2009 року до недавнього часу Мирослав Богданович був директором виконавчої дирекції Тернопільського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

До того ж, варто зазначити, що перебуваючи на керівних посадах він неодноразово отримував подяки та відзнаки вищого керівництва держави та профільного міністерства. Тим паче несподіваною стала інформація про нещодавнє звільнення Мирослава Свистуна з роботи.

Як свідчать офіційні документи, про це потурбувався екс-губернатор Тернопільщини Валентин Хоптян, якому, не вдалося переконати патріотично налаштованого керівника в необхідності підтримати злочинну та антинародну політику екс-президента Януковича.

-У зв’язку із революційними подіями в Україні, – розповідає Мирослав Свистун, – регіонал Хоптян неодноразово у телефонних розмовах та на нарадах зобов’язував мене направити працівників обласного відділення Фонду соціального страхування на так званий анти-майдан на підтримку Януковича. Однак, трудовий колектив одноголосно відхилив ці вимоги.

Як наслідок, центральним керівництвом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України, яке було сформоване ще екс-очільником Уряду М. Азаровим та екс-міністром Н. Королевською, було винесено рішення про звільнення Мирослава Свистуна з посади директора Тернопільського облвідділення. Вердикт: «У зв’язку з невідповідністю займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації». За словами пана Мирослава, його звільнили без будь-яких пояснень та жодних на те документальних підстав.

Ще більш безглуздо звучить підстава щодо звільнення Мирослава Свистуна у клопотанні, підписаному екс-губернатором Хоптяном. Мовляв, той не здійснює конкретних заходів щодо додаткового залучення коштів та здешевлення батьківської доплати на дитяче оздоровлення. Документи ж свідчать, що з ініціативи директора Тернопільського обласного відділення на 2013 рік зініційовано здійснення літнього оздоровлення дітей за повну вартість (90 % оплачує Фонд, 10% – за рахунок батьків) при запланованій загальній кількості 3000 дітей на загальну суму 6, 3 мільйона гривень.

Всупереч цій ініціативі пана Свистуна, керівництвом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України на дитяче оздоровлення було затверджено асигнувань лише на суму 2, 6 млн. грн. Не зважаючи на це, минуло річ було оздоровлено 3 153 дитини, а це більше запланованого показника.

Та повернімося до передісторії. Аби провчити «неугодного» правлячому режиму Януковича пана Свистуна, на очолюване ним відділення наслали комплексну ревізію і, під девізом «кто ищет, тот всегда найдет», ревізори взялися до роботи. За її результатами наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 15. 11 2013 року Мирославу Свистуну було оголошено догану, а вже наказом від 9. 01. 2014 року її зняли. Однак, наказу щодо відновлення його на посаді немає й досі.

Зате донині Тернопільським обласним відділенням Фонду на посаді в. о. керує Василь Збриський, який до недавнього часу був затятим прихильником політики Партії Регіонів та Президента Януковича і неодноразово побував на анти-майдані. Сьогодні, залишаючись членом політради партії Королевської «Україно, вперед», він серйозно налаштований посісти керівну посаду, навіть не зважаючи на те, що трудовий колектив проти такого лжепатріота.

Люди, та й сам Мирослав Богданович, сподіваються, що справедливість таки восторжествує.

Світлана ІЛЛЄНКО.

1 comment

  1. Galinka

    Такі слова про “порядного, спеціаліста і т.п.” може написати тільки сраколиз. Покійний Вихрущ був малий спекатися “спеціаліста” і збув його Кельнеру. За словами викладачів ТФЕІ їм було встидно за такого випускника – спеціаліста.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.