Рада при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини вважає за необхідне повністю виключити використання збройних сил в ході врегулювання внутрішньополітичної кризи в Україні.

Про це йдеться в заяві Ради, оприлюдненій2 березня.

«Використання збройних сил завжди загрожує подальшою ескалацією насильства і масштабнішими порушеннями прав людини. Проблеми України мають вирішуватися політичним врегулюванням і постійним пошуком компромісу по найважливіших спірних питань (наприклад, про статус мов), але ніяк не за допомогою введення військ», — підкреслюється в заяві Ради при президенті РФ.

Також в документі зазначається, що необхідність використання армії «мотивується загрозою російським громадянам і співвітчизникам».

«Дійсно, відомі випадки свавілля і насильства, які чинять представники різних політичних сил. Однак застосування зовнішньої військової сили, пов’язане з порушенням суверенітету сусідньої держави, що суперечить міжнародним зобов’язанням Росії, на нашу думку , абсолютно не адекватно масштабам порушень«, — зазначають у відомстві.

Зокрема, за даними Ради, «інформація про напади, заворушення та вбивства на території Криму недостовірна і перебільшена».

«За свідченням члена РПЛ Андрія Юрова, який знаходиться в Криму, жертв і поранених серед мирного населення та військовослужбовців, про які йшлося на засіданні Ради Федерації, в останні два дні не було».

«У цьому зв’язку ми вважаємо за необхідне повністю виключити використання збройних сил в ході врегулювання внутрішньополітичної кризи в Україні», — підкреслюють члени Ради, які підписали заяву. Збір підписів триває.

Українська правда

1 comment

  1. М.В.

    Все правильно. Но при чем здесь вообще Россия? Это внутренние дела Украины!

Добавить комментарий