Школа писанкарства у Тернополі запрошує

Колись, в далекому минулому, на кожне свято наші предки мали цікаві і прекрасні традиції. На Різдво робили 12 пісних страв, а на Великдень малювали у барви яйця. Часто на Пасху, люди виготовляли крашанки, малювали писанки, прикрашали свою оселю, неповторної краси, речами – вишитими рушниками, килимами, скатертинами, одягали вишиті наволочки на подушки. Вони вірили, що таким чином їхній дім стане затишніший і його минатиме усяке зло.

У наші дні багато традицій уже забулися, дехто не бажає їх виконувати, мовлячи: «А що люди скажуть, зараз це вже не модно». Насправді, це дуже модно і красиво, адже таким чином ми згадуємо своїх рідних і робимо затишок у домі. За допомогою цих цікавих речей, формується особистість і держава.

Кожна людина бажає залишити хороший слід після себе, а для цього потрібно пам’ятати звичаї і традиції свого народу. Навіть найменший подарунок може бути найкращим, якщо у нього вкласти душу. А наші предки знали як це робити, і ми повинні продовжити їх мету – дарувати людям доброту. Цю доброту ми зможемо їм подарувати, створивши Великоднє яйце, таке, яке робили вони. Малюючи його, минулі покоління залишали символічний текст, який оберігав від хвороби, допомагав у нещасті, захищав від злого ока. Кожен намальований на писаночці символ щось означав: один благополуччя, інший родинний затишок, ще якийсь народження дитини чи хороший урожай цього року. Усі писанки створювалися з побажанням добра і з чистою душею. Вони були своєрідним оберегом у хаті, тому їх намагалися зберегти до наступної весни.

Щоб культура предків не пропала, ТОО ВМГО «Молода Просвіта» з року в рік проводить чудове навчання дітей та дорослих у майстерні школи писанкарства «Намалюю писаночку» . Цьогоріч навчання проводитиметься з 31 березня по 13 квітня за вул.Й. Сліпого 3, каб №3 (біля ТЦ Атріум). Кожен зможе опанувати такі цікаві техніки: власне писанка, драпанка, крапанка тощо, а також зробити великодній хендмейд. Одне заняття вартує 25 гривень, але при цьому ви будете повністю забезпечені матеріалами для творчості. Ми не хочемо щоб звичаї і традиції українського народу були забуті, наше завдання відродити їх і збудувати чудову державу, яка завжди пам’ятатиме свої предків, а зробити це зможемо, лише завдяки вам. Завітайте до нас у майстерню, дізнайтеся значення чудових символів писанки, знайдіть свій творчий талант і зробіть приємний подарунок рідним і друзям на Великодень. Чекаємо Вас.

 

Для реєстрації звертайтеся за номером: 0980289609 – Марія

 

Прес-секретар ТОО ВМГО «Молода Просвіта» – Росоловська Оксана

Тел.: 0993313601 Ел. адреса: Oksana2802@mail.ua

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ще раз про революцію

У Струсові платили Кремлю за неспожитий газ!