Спалювання рослинності та її залишків суворо збороняється законом!

Поділитися

З настанням весняної сухої погоди на території нашого краю розпочалось і продовжує тривати масове випалювання сухої рослинності та побутових відходів, що призводять до значного забруднення атмосферного повітря і погіршення якості земельних ресурсів.

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області застерігає тернополян бути обережними з вогнем та нагадує, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на громадян від 170 до 340 грн., на посадових осіб – від 850 до 1190 грн. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (парки і сквери) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн.

Окрім цього у разі спричинення тяжких наслідків, передбачена відповідальність за ст.245 Кримінального Кодексу України, згідно якої за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – передбачено накладення штрафу на громадян від 5 100 грн. до 8 500 грн. або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Таким чином кожному з нас слід замислитися, адже здавалося б один необміркований людський вчинок може завдати не лише значної шкоди довкіллю чи здоров’ю людини, але й може призвести до кримінальної відповідальності. Саме тому, Держекоінспекція закликає не спалювати суху рослинність, сміття, побутові відходи та бути вкрай обережними у поводженні з вогнем на відкритих місцевостях!

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0
0

Змагалися юні техніки Тернополя

Корупція розриває ліси Тернопільщини