Закликаємо тернополянок прийти до онкологічного диспансеру та обстежитися на рак молочної залози

По підсумках попередньої акції з обстеження молочних залоз, варто наголосити на тому, що виявлення онкопатології у ранній стадії – не є вироком.

Необхідно мати на увазі, що більше половини всіх жінок стикаються зі зміною структури грудей, раком молочної залози хворіє одна жінка з двадцяти. Так, онкологія грудей розвивається досить повільно, і перші ознаки захворювання зазвичай помітити дуже складно. Також слід знати, що рак молочної залози може виникати з доброякісного новоутворення.

Тому надважливі самостійне діагностування симптомів онкології грудей та щорічний огляд у мамолога.

Похід в онкодиспансер не повинен бути приводом для страху і депресії.

На жаль, злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Щоденно в Україні 470 людей дізнаються, що хворі на рак, а 250 — помирають від цієї хвороби.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст – онкогінеколог департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, заступник головного лікаря з медичної частини “Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру” Любов Самбор, “минулоріч у 265 жінок з різних районів Тернопільщини та міста Тернопіль вперше виявлено рак молочної залози. Рак молочної залози виявили у чотирьох жінок віком 30-34 років. Пік захворюваності й далі припадає на віковий проміжок 50-59 років. Окрім того, рак грудної залози діагностовано і у трьох чоловіків”.

За словами онкохірургів, “за 2013 рік у першому хірургічному відділенні Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру проведено на молочній залозі 972 хірургічних втручань (за 2012р. – 820), зокрема злоякісних – 216 (в порівняні 2012р. – 174), на шкірі і п/ш клітковині – 61 (в порівняні 2012р. – 81)”.

Тому, власне, за ініціативи громадської спілки “Міжнародний Клуб Лікарів та Фармацевтів” та департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації проводиться інформаційно-роз’яснювальний проект “Турбуйся про них!”.

Власне, 26-27 березня, з 9 – 15.00 год. у кабінеті №17 в Тернопільському обласному комунальному клінічному онкологічному диспансері прийматиме лікар-онкохірург поліклінічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру Наталія Савочкіна.

Мета проекту – звернути увагу журналістів на серйозність ризиків захворювання на рак молочної залози, поінформувати населення про запобігання раку грудей, про профілактику та лікування цієї хвороби.

До слова, направлення на обстеження не потрібне. Бажаючі зможуть пройти огляд лікаря-онколога та отримати професійну консультацію, а також для додаткового обстеження – безкоштовно зробити УЗД молочних залоз (жінки різного віку) та мамографію (жінки від 40 років).

Зважаючи на те, що раком молочної залози на Тернопільщині хворіють і чоловіки, запрошуються усі представники ЗМІ Тернополя та Тернопільщини – як жінки, так і чоловіки.

Детальніше звертайтесь:

Світлана Гуменна,

роб. 52-56-78

Довідково: Тернопільський обласний комунальний клінічний онкологічний диспансер знаходиться за адресою: вул.Р. Купчинського, 8 (на БАМі).

Прес-служба ДОЗ ТОДА

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Тернополі безробітних “тішать” 977 гривнями

“Тернопільміськсвітло” та “Тернопільобленерго” оштрафували на 40 тисяч