Заява Бережанської Самооборони Майдану щодо формування нової місцевої влади

Поділитися

На Бережанщині розпочався процес формування місцевої влади. Обговорюються кандидатури на посаду голови районної державної адміністрації, заступників голови РДА, голови районної ради, розглядаються кандидатури керівників управлінь та відділів тощо.

Ні для кого уже не є таємницею той факт, що посади як в області так і в Бережанському районі діляться за партійними квотами. Лідери трьох політичних партій взяли на себе обов’язок формувати владу на місцях. Слід зазначити, що а ні Майдан у Києві, а ні у Бережанах дозволу на це не давав, навпаки, громадські та політичні діячі, сотники та бійці самооборони наголошували на тому, що усі кадрові питання в органах влади мають виноситись на народне обговорення та затверджуватись виключно на Майдані перед громадою. Про це неодноразово заявляла і Бережанська Самооборона Майдану.

Вважаємо, що кулуарне обговорення кадрових та інших важливих питань, які не узгоджені із Бережанським штабом опору, громадськістю та представниками організацій, які активно брали участь у подіях на Майдані свідчить про те, що дехто не розуміє, що насправді відбулося в нашій державі і що вимагає громада. В результаті чого до влади можуть прийти люди, що не відповідають цінностям, сформованим на Майдані, а також особи, які не мають відповідного фахового чи управлінського досвіду.

Бережанська Самооборона Майдану пропонує використовувати механізми громадської участі у прийнятті важливих кадрових та інших рішень, застосовувати принципи відкритості, публічності та фахової конкурентності. Одним із дієвих механізмів, що на сьогоднішній час може допомогти досягнути поставлених цілей є громадські обговорення щодо кадрових призначень. Йдеться про публічні обговорення кандидатів, їх діяльності в минулому та представленої ними програми розвитку відповідної сфери тощо.

Застосовуючи цей механізм ми зможемо розповісти громаді про осіб, які претендують на керівні посади в місті та районі, показати їх організаторські, комунікативні та морально-етичні якості, а також виявити факти та відомості, що можуть стати на заваді призначенню кандидата на посаду. Наполягаємо на дотриманні наступних принципів:

1. Посади, на які відбувається підбір кандидатів, мають бути оголошені публічно;

2. Кандидатури на оголошені посади можуть подавати партії, громадські об’єднання та громадяни, які були активними під час Євромайдану;

3. Кожен із бажаючих кандидатів повинен дати згоду на оприлюднення своєї біографії та інших відомостей про себе;

4. Громадські обговорення проводяться згідно з оголошеними посадами, тобто в один день запрошуються всі претенденти на певну посаду;

5. Оголошення про проведення громадських обговорень щодо тієї чи іншої посади має бути оприлюднено за 6 днів до моменту їх проведення;

6. Громадські обговорення проводяться публічно за участі усіх бажаючих;

7. Громадські обговорення проходять за чіткою структурою та модерацією;

8. Кандидати на посади мають представити своє резюме та короткий план дій;

9. Результати обговорень повинні враховуватись керівником, який буде призначати/погоджувати особу на посаду.

Вважаємо, що розподіл посад за політичним принципом не виражає в достатній мірі інтереси та думку громади міста і району. В разі призначення на керівні посади в органах влади, установ, підприємств, організацій представників від партій Бережанська Самооборона Майдану буде жорстко їх контролювати.

Бережанська Самооборона Майдану продовжує відстоювати цінності, проголошені Майданом, та має своїм обов’язком стояти на сторожі формування нової держави. Для нас, як і для більшості українців, Революція Гідності не закінчиться, поки не будуть виконані усі вимоги Майдану, поки влада не буде очищена від тих, хто не достойний займаних посад і довіри народу, а їх місце займуть ті люди, котрі будуть служити Україні та її громадянам.

Самооборона Майдану Бережанщини офіційно заявляє, що здійснюватиме жорсткий контроль за кандидатурами на ті чи інші посади з метою не допустити недостойних, не узгоджених із штабом опору, не затверджених Майданом осіб, а також здійснюватиме контроль за виконанням обов’язків посадових осіб.

Штаб Бережанської Самооборони Майдану

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Василя Деревляного не переобрали головою партії

У лісі, між Куропатниками і Жуковом на Бережанщині, знайшли архівні документи ОУН