У Тернополі громада об’єдналася у боротьбі з корупцією

Поділитися

Спостерігаючи за намаганнями Громадських організацій побороти корупцію, місяць тому тернопільські журналісти зініціювали прес-конференцію, під час якої закликали активних громадян об’єднатись. 28 квітня сім Громадських організацій репрезентували Об’єднання заради громади під назвою «Ядро», де представили перші результати роботи – формування громадської ради при УМВС України в області, контроль за роботою ДАІ, виборів голів судів. У планах – створення громадських рад при прокуратурі і податковій.

Кожна із громадських організацій відпрацьовує і відстежує корупційні схеми у питаннях комунального господарства, роботі силових структур, податкових органів та інших питаннях. Єдині вони в одному – в Україні розпочинається побудова громадянського суспільства.

* Цей крок ми робимо на завтра і на післязавтра, тому що так повинно функціонувати правильно громадянське суспільство. Можливо, наші інтереси не будуть пересікатися в якихось питаннях на 100%, але така робота потрібна, тому, я думаю, ми це робимо правильно, – зазначає заступник голови «Автомайдан Тернопіль» Юрій Остап’юк.

* Ми повинні враховувати уроки Майдану. Поки ми будемо разом, доти ми будемо один одного підтримувати в ініціативах. Тоді у нас є шанс цю владу переламати. Перезавантаження влади потрібно розпочинати на місцях, – каже Юрій Моргун.

* Я вважаю, таке об’єднання є не просто корисним, а необхідним для того, щоб зміни, на які ми очікуємо, все-таки відбулися. Ніхто, крім громади, не може змінити Україну, – стверджує представник «Ради бізнесу Тернопілля» Ярослав Колодій.

* Низку функцій ми взяли на себе саме в інтересах громади міста і це будемо робити й надалі, – запевняє адвокат, громадський діяч Володимир Малишевський.

* Ми стояли на Майдані для того, щоб в Україні народилось громадянське суспільство і воно народжується. Дуже добре, що ми згуртувались. Я гадаю, що з цього об’єднання буде велика користь, – говорить голова ГО «Майдан Тернопіль» Богдан Брич.

Про свою роботу розповіли також голова ТОГО «Тернопільські підсумки» Тарас Білан і представник Громадського люстраційного комітету Тарас Герман.

До ОЗГ «Ядро» входять 7 організацій засновників – «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Автомайдан Тернопіль», «Майдан Тернопіль», «Рада бізнесу Тернопілля», «Тернопільська правозахисна група», «Тернопільські підсумки», «Громадський люстраційний комітет».

У новоствореному Об’єднанні заради громади представлені силовий, економічний, юридичний та інформаційний напрямки. «Ядро» відкрите до співпраці для аполітичних та дієвих Громадських організацій. Наші контакти – gromadatern@gmail.com.

Прес-служба ОЗГ «Ядро»

Куди поїхав цирк?

Жінка під час сварки завдала шість ножових поранень чоловікові