У Тернополі вшанували моряків корвету “Тернопіль”

Поділитися

6 квітня 2014 року у місті Тернополі відбувся ряд подій вшанування екіпажу протичовнового корвета «Тернопіль» ВМС Збройних Сил України, що перебуває більше доби на Тернопіллі. Як уже повідомлялося частина екіпажу що прибула до нашого краю проходить реабілітаційний курс в одному з санаторіїв який організували підшефним військовослужбовцям громада, очільники області та міста Тернополя.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, сьогодні зранку зустрівся з офіцерами корабля, помічником командира корвета капітан-лейтенантом Олексієм Кириловим та командиром газотурбінної групи корвета старшим лейтенантом Сергієм Підлєсним. На зустрічі обгорювались робочі питання перебування екіпажу на Тернопільщині. Згодом у сесійному залі Тернопільської міської ради перед усіма членами екіпажу що перебувають у нас в області виступили: голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, заступник Тернопільського міського голови Леонід Бицюра, секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський. Помічник командира корвета Олексій Кирилов передав на тимчасове зберігання до міської ради Бойовий прапор військово-морських сил України що перебував на щоглі корабля до останньої хвилини його захоплення, прапор міста Тернополя дарунок громади міста екіпажу що зберігався на кораблі, вимпели і відзнаки участі корвета у різних навчаннях і службах, реліквії з історії життя корабля і екіпажу. Як тільки корвет знову буде повернуто до складу ВМС ЗС України усі ці регалії і клейноди займуть належне їм місце на борту бойового корабля.

На Театральному майдані Олексій Кирилов прийняв хліб-сіль від Тернопільської громади. Для екіпажу корвета членами громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України, а також працівниками Тернопільського обласного краєзнавчого музею і Державного архіву Тернопільської області була організована екскурсія по пам’ятним місцям міста Тернополя та залам обласного краєзнавчого музею.

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України, голова Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України (фото автора)

Куди йдуть кошти тернополян, оплачені громадянами при оформленні закордонного паспорта

Суспільно-політичні очікування українців