• Церкви на Тернопільщині підпалив рецидивіст-безхатько (фото)
  • Церкви на Тернопільщині підпалив рецидивіст-безхатько (фото)
  • Церкви на Тернопільщині підпалив рецидивіст-безхатько (фото)
  • Церкви на Тернопільщині підпалив рецидивіст-безхатько (фото)
  • Церкви на Тернопільщині підпалив рецидивіст-безхатько (фото)

Тернопільські міліціонери затримали підозрюваного у підпалі двох храмів у селищі Залізці Зборівського району. Палієм виявився 33-річний уродженець Донеччини.

Нагадаємо, одразу дві пожежі за одну ніч сталися у церквах селища Залізці. 11 травня близько третьої години ночі до чергової частини Зборівського райвідділу міліції надійшло повідомлення про те, що горить приміщення Української автокефальної православної церкви Пресвятої Трійці. А о пів на четверту тривогу забили прихожани греко-католицької церкви Покрови Пресвятої Богородиці – їхній храм теж охопило полум’я.

На місці події слідчо-оперативна група та експертно-криміналістична лабораторія НДЕКЦ встановили, що вогнем пошкоджено 25 метрів квадратних підсобного приміщення та майно автокефальної православної церкви й 60 метрів квадратних приміщення та майно греко-католицького храму, який, до слова, є пам’яткою архітектури Національного значення (1740 року забудови).

Основною причиною виникнення пожежі, без сумніву, був підпал. Адже займання виникло в тих місцях, де немає електричної проводки, а в одному з храмів зловмисник розпалив багаття з церковних книг, серед яких – Євангеліє 17 століття.

За розкриття резонансних злочинів взялися оперативники обласного управління карного розшуку. Як повідомив заступник начальника обласної міліції Василь Левицький, робота була проведена не лише ефективно, а й оперативно. Вже наступного дня міліціонери володіли інформацією про особу ймовірного палія. Затримали його у Почаєві Кременецького району. Як не дивно, але зловмисник, що називається, був близьким до церкви – в розумінні, що під дахом Свято-Успенської Почаївської лаври знайшов прихисток і шматок хліба після звільнення з в’язниці. 33-річний чоловік родом з Донеччини. Незважаючи на молодий вік, уже чотири рази був судимий. Минулого року, звільнившись з місць позбавлення волі, на малу батьківщину не повернувся, а став обживатися на Кременеччині .

Гроші – основна причина, чому лиходій зважився залізти до сільських церков. Та розбагатіти не вдалося. У скарбничці для пожертв одного храму знайшов двадцять, а в іншому – тридцять дві гривні.

Підпалити святині, аби знищити сліди злочину, – умисний план лиходія. Адже колись він поплатився кількома роками волі за те, що правоохоронці знайшли відбитки його пальців на місці крадіжки. До слова, теж у храмі.

Донеччанина ж чекає новий в’язничний термін. Йому інкримінують ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна, що заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Покарання за це – від трьох до п’ятнадцяти років неволі.

СЗГ УМВС України

в Тернопільській області

1 comment

  1. ганна придушана

    п1сля того, як була 1нформац1я про пожеж1 у церквах, заряб1ли заголовками ЗМ1, що це рос1йський сл1д. мен1 ц1каво одно – т1 ЗМ1, котр1 дуже посп1шають обгадити в1дносини Рос11 1 Укра1ни, ще не будучи впевнен1, хто це зробив, ще сл1дч1 не починали свою роботу, а вони вже посп1шили. Мое питання поставлено в тому план1 – вам що за це дуже багато платять, що ви готов1 вс1ляк1 н1сен1тниц1 плести? 1 що, за грош1 можна що завгодгло згородити 1 кор1ше це опубл1кувати. А власна г1дн1сть де? невже не стидно брехню, пл1тки нести в люди? ах, рос1я палить церкви, це рос1йський сл1д. а тут виходить, банальний м1лкий крад1й-рецидив1ст. а тод1, коли ви ввернули про рос1йський сл1д – люди прочитали 1 зразу вам пов1рили. що ж ви за таке нег1дне породження? як так можна? здаеться, ну що тут такого особливого, ну написали, ну неправда. а на так1й неправд1 формуються нов1 покол1ння, та 1 люди досить доросл1 привикли в1рити 1 внасл1док одержуемо ненависть людську один до 1ншого, що вже це неможливо зупинити.
    будь ласка, пани журнал1сти, нес1ть хоч яку -небудь в1дпов1дальн1сть за сво1 слова.

Напишіть відгук