111

Прес-служба Президента України оприлюднила висновки Європейської Ради щодо України, повідомляє УНН.

“1. Посилаючись на заяви глав держав і урядів щодо України від 6 березня та 27 травня, висновки Європейської Ради від 21 березня та висновки Ради з питань закордонних справ від 23 червня, Європейська Рада висловлює свою підтримку мирному плану, проголошеному минулого тижня президентом Порошенком. Європейська Рада звертає увагу на заяву президента Росії щодо підтримки мирного плану і рішення Ради Федерації про скасування дозволу на використання російських військ на території України.

2. Європейська Рада шкодує, що припинення вогню, якого дотримується українська влада, не призвело до повного припинення військових дій. Тому Рада закликає всі сторони бути щиро відданими виконанню мирного плану. Рада закликає уряд Російської Федерації активно використати свій вплив на незаконні озброєні угрупування та зупинити потік зброї і бойовиків через кордон, щоб досягти швидких і відчутних результатів у деескалації. Європейська рада підтримує місію ОБСЄ щодо моніторингу з реалізації плану мирного врегулювання, а також її роль у підтримці режиму припинення вогню і створення ефективного прикордонного контролю.

3. Європейська Рада підтверджує свою готовність сприяти процесу економічної стабілізації в Україні та вітає дві останні значні виплати Європейської Комісії на загальну суму 750 млн. євро в рамках Контракту з розбудови держави і пакету макрофінансової допомоги. У цьому контексті Рада очікує на координаційну нараду донорів високого рівня по Україні, яка відбудеться у Брюсселі 8 липня.

4. З огляду на березневі висновки та рішення не визнавати незаконну анексію Криму та Севастополя, Європейська Рада вітає роботу виконану Комісією в цілях здійснення цієї політики та рішення заборонити імпорт товарів з Криму і Севастополя, що не мають українського сертифікату.

5. Європейська Рада нагадує, що Комісія, Європейська служба зовнішньої дії та держави-члени провели підготовчу роботу по можливим цілеспрямованим заходам, як вона того потребувала у березні, для того, щоб можна було вжити подальші кроки у випадку, якщо події на Сході України будуть цього вимагати”, – йдеться у висновках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.