111

Петро Порошенко прийняв присягу Президента України. Стоячи за трибуною Верховної Ради Порошенко, зачитав текст присяги Президента України, передає кореспондент УНН.

“Я, Петро Порошенко, урочисто присягаю на вірність України”, – проголосив Порошенко.

Після цього він скріпив своїм підписом текст присяги та зайняв місце Президента у залі Верховної Ради. Голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський вручив Порошенку посвідчення Президента України.

Таким чином, Порошенко став п’ятим Президентом України.

Нагадаємо, 25 травня в Україні відбулися вибори Президента України, за результатами яких Петро Порошенко набрав 54,7% голосів.

Президент України під час виступу у ВР, зазначив, що не хоче війни, а навпаки прагне миру, передає кореспондент УНН.

“Я не хочу війни. Я не прагну помсти. Хоча перед очима великі жертви принесені українським народом. Я прагну миру і доб’юся єдності України. тому розпочинаю свою роботу з пропозиції мирного плану”, – сказав Преизидент.

Крім того, Петро Порошенко зазначив, що іде на посаду, щоб забезпечити єдність і мир в Україні, передає кореспондент УНН.

“Я йду на посаду Президента, щоб зберегти і зміцнити єдність України. Забезпечити тривалий мир і гарантувати надійну безпеку. Знаю, мир – найголовніше, чого прагне сьогодні український народ”, – сказав Глава держави.

За його словами, у Глави держави – широкий вибір різноманітних інструментів для забезпечення територіальної цілісності і мирного життя громадян.

“Повноважень і рішучості не забракне”, – підкреслив П.Порошенко.

Виступаючи у Верховній Раді, Порошенко закликав чимшвидше підписати економічну частину УА з ЄС.

“Європейський вибір України – це серце нашого національного ідеалу. Це вибір, зроблений нашими предками і пророками. А що нам треба конкретно зробити, щоб жити вільно, жити безбідно, жити в мирі і безпеці? Це все написано в угоді про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі з Євросоюзом”, – сказав Президент.

“Ми разом докладали зусиль до цього документу. Тепер мрію втілити його в життя, а для цього нам треба якнайшвидше підписати економічну частину угоди”, – наголосив Глава держави.

При цьому П.Порошенко підкреслив, що “як тільки ЄС ухвалить відповідне рішення, підпис українського Президента миттєво з’явиться під цим доленосним документом”.

Я використаю свій дипломатичний досвід, щоб забезпечити підписання міжнародного договору, який прийшов би на заміну Будапештському меморандуму. Такий договір має надати прямі та надійні гарантії миру та безпеки – аж до військової підтримки в разі загрози територіальній цілісності”, – наголосив Президент.

Будь-який агресор, за словами Глави держави, на кордоні України має згадати Євангельську мудрість: “Хто з мечем прийде, той від меча і загине!”.

***

Президент України Петро Порошенко потис руку солдату, який зомлів і випустив з рук карабін, передає  прес-служба ОПОРИ.

“До солдата з почесної варти, який впустив зброю і зомлів зранку, після інавгурації підійшов Президент і поцікавився, як він себе почуває та потиснув руку”, — йдеться у повідомленні.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.