111

Ми занепокоєні негативними тенденціями скорочення зелених насаджень міста в угоду забудовникам. У цей складний період, коли екологічна ситуація обумовлює здоров’я і комфортне проживання населення, міська влада не вправі так безсистемно розпоряджатись тим, що їй не належить, не належить нікому, оскільки природні чинники життєдіяльності – це те природне середовище, яке є першоосновою нашого буття.
Місто заполонила хаотична забудова як житловими, так і комерційними закладами.
Не треба особливо проводити аналіз та вивчати показники. Проблема зна-ходиться на поверхні. Немає балансу забудов та площ парків, скверів, лісопар-кових зон відпочинку у міському середовищі. Відсутній належний розвиток спортивно-відпочинкової інфраструктури.
Нове будівництво ведеться без врахування інтересів громади, не здійсню-ється озеленення територій біля будинків, не створюються мініпарки у житло-вих мікрорайонах, не закладаються нові дитячі майданчики, однак руйнуються ті, які були створені ще попередніми поколіннями громадян.
Окраса нашого міста регіональний ландшафтний парк «Загребелля», те-риторії охоронних зон водозабору «Білецький», стадіон «Текстерно», частини паркових комплексів «Топільче», «Відродження», «парку ім. Т.Шевченка», іс-торична зона міста, зелена зона ЗОШ № 9 стають об’єктами нових комерційних будівельних проектів.
Місто має достатньо незайманих територій для реалізації подібних проек-тів. Необхідно покласти край таким діям, відмовитись від багатьох проектів, які не є нагальними і мають псевдосоціальний підтекст.
Ми закликаємо Вас якнайшвидше провести громадські слухання з питань збалансованого розвитку міста (з обговоренням Генерального плану розвитку та його функціональних зон) в інтересах громадян, терміново призупинити забудо-ви історичної частини міста, прийняти потрібні громаді рішення на відкритому засіданні міської ради та раз і назавжди утвердити в місті стратегію відповіда-льного ставлення влади до питань збереження історичного надбання, підтри-мання і відновлення зелених насаджень.
Ми заявляємо: люди мусять знати правду про стан свого міста. Вони пра-гнуть жити по-новому, по-європейськи. Те, що завдає шкоди тисячам, варте осуду. Закликаємо до поваги і врахування інтересів громадян.
Лист підписали:
Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка
Професор кафедри географії Свинко Й.М.
Професор кафедри геології Царик Л.П.
Декан факультету іноземних мов Гінка Б.І.
Завідуючий кафедри німецької філології Яцюк І.Я.
Доцент кафедри журналістики Гуцал П.З.
Доцент кафедри зоології Подобівський С.С.
Доцент кафедри географії Дем’янчук П.М.
Професор, доктор технічних наук Сивий М.Я.
Професор, доктор біологічних наук Барна М.М.
Професор, доктор біологічних наук Курант В.З.
Доктор геологічних наук Заставецька Л.Б.
Професор, доктор біологічних наук Дробик Н.М.
Професор, доктор біологічних наук Грубінко В.В.
Професор, доктор техничних наук Сивий М.Я.
Професор, доктор біологічних наук Барна М.М.
Професор, доктор біологічних наук Курант В.З.
Доктор географічних наук Заставецька Л.Б.
Професор, доктор біологічних наук Дробик Н.М.
Професор, доктор біологічних наук Грубінко В.В.
Інші вчені: Дем’янчук П.М.., Кузишин А.В., Гуменюк Г.Б., Поплавська І.В.,
Герц А.І.

Тернопільський національний економічний університет
Доктор економічних наук, професор Брич В.Я.
Доктор технічних наук Гевко Р.Б.
Доктор економічних наук, професор Куриляк В.Є.
Доктор економічних наук, професор Луців В.Л.
Доктор економічних наук, професор Лучко М.Р.
Доктор економічних наук, професор Крупка Л.Д.
Та інші вчені університету: Ивашкевич О.Л., Гарбера О.Є., Нагара М.Б.,
Мазур В., Козюк В.В., Задорожний З.В., Бурденюк І.Г., Гуменюк О.О.,Гнатик Я.Б. Матійчук Л.П., Романків І.Я. Бенько І.Д., Сисюк С.В., Скирпан О.П., Дани-люк І.В., Романів С.Г., Ковальчук Є., Журавель Г.П. Муравський В.В. Стецько М.В., Спільник І. В. Саченко С.І.

Тернопільський національний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського
Доктор медичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України Вадзюк С.Н.
Професор кафедри загальної гігієни
та екології Кондратюк В.А.

2 comments

  1. Саша

    Молодц наші науковці ВУЗів. Я думаю що жителі Тернополя котрі не байдужі підтримують це звернення і всі разом заставимо Надала С. працювати на благо жителів міста. За остані 25років в Тернополі не побудували ні одної середньоосьвітньої школи, ні одного дитячого садіка. Будинки будують – двори не озеленюються, дитячих площадок також ніхто не будує, а якщо поставлять пару гойдалок то таких що опасно пускати туди дітей гратись. Мер і вся його команда тільки дивиться що вони особисто получать від забудовника і тому здача новобудов іде без благоустрою. Забудували всю ліву сторону вул Коновальця, праву сторону бувшої вул.Ковпака, від пожарної інспекції і до Гаївського перекрестка, вул.Чайковского,вул.Куліша, але не посадили жодного дерева, жодного скверика, прибудинкову територію і ту роблять будь як, дощові відливи скидають прямо на тротуар. Зато кожен метир території в центрі міста відвели під забудови. Коли вже Надал насититься і подумає про жителів міста? Пора з нього за все спитати.

  2. Дмитро

    У місті багато справжніх патріотів (я не про “Свободу”) і ми підтримаємо ваші звернення, а якщо буде необхідно – то не тільки словом, а й ділом доведем що ми дійсно печемся про своє рідне місто. Набридло дивитися на те як Надал нищить його в угоду свому животу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.