У Тернопільській області, біля Борщова, добрі люди погодилися надати три сільських хати для проживання біженців

Поділитися

Рух допомоги біженцям зі Сходу України – перші результати

Пройшов перший тиждень діяльності всеукраїнського громадського Руху допомоги біженцям зі Сходу та Півдня України «Єдина родина – Єдина країна», повідомляють в ГО «СПАС».

Отримані перші результати, почуто перші дзвінки, налагоджені перші контакти, – наголошують громадські активісти.

Нагадуємо, на минулому тижні розпочав свою діяльність всеукраїнський громадський Рух допомоги біженцям зі Сходу та Півдня України «Єдина родина – Єдина країна». Діяльність активістів Руху, була спрямована на допомогу біженцям зі Сходу та Півдня України, та мешканцям , які залишилися в зоні АТО під гаслом “Єдина родина – єдина країна !”

«Ми провели толоку в київському Гідропарку – акцію з прибирання. До толоки залучили також і біженців з Білорусі, були і небайдужі кияни. Як координатору Руху в столиці України, мені дуже хочеться, щоб кияни якнайшвидше звикли до нас. А щоб біженці, адаптувались до Києва. Я відразу виховую в людях, які вимушено покинули рідні домівки почуття відповідальності за місто, яке дало їм прихисток. Серед колективу біженців є і економісти, і агрономи, і історики, і навіть журналісти. Але всі за духом – УКРАЇНЦІ.

Разом, ми прибрали купи сміття. Також роздали і листівки про всеукраїнський громадський Рух допомоги біженцям зі Сходу та Півдня України «Єдина родина – Єдина країна», допомогу в цьому нам забезпечив заступник голови ВО «Просвіта» Микола Нестерчук.

У нас вже є координатор в Одесі. Ми прийняли звернення з Рубіжного та Луганську. В понеділок чекаємо на допомогу дитячими іграшками зі Львова», – прокоментував координатор всеукраїнського громадського Руху допомоги біженцям зі Сходу та півдня України «Єдина родина – Єдина країна» Сергій Коваленко.

«Дзвінки почались з першого дня функціонування нашого Руху. В Тернопільській області, біля міста Борщів, добрі люди погодилися надати три сільських хати для проживання біженців, обіцяли допомагати з харчами. На електронну пошту отримав і звернення з Луганську. Шукалo прихистку подружжя з двома дітьми, погоджувались на волонтерство.

У Львові, я віднайшов громадську ініціативу «Кримська хвиля», яку започаткували біженці із Півдня України. Вони володіють повною інформацією про біженців з Криму, які знайшли притулок у Львові та Львівській області. Серед них дуже багато молодих людей, є студенти. Тепер ми будемо рухатись разом, у всеукраїнському громадському Русі допомоги біженцям зі Сходу та Півдня України «Єдина родина – Єдина країна». Їх досвід та знання стануть нам у пригоді.

Окрему подяку хочу висловити працівникам Департаменту соціального захисту Львівської обласної державної адміністрації. Там нам люб’язно надали можливість складування зібраних для біженців речей, в приміщенні по вул. Митрополита Андрія.

Ми не забуваємо і про працевлаштування людям, які не лише лишились без власного житла, а і ситуативно були позбавлені робочого місця. Наразі проводимо перемовини з керівництвом цегляного заводу та підприємцями з Польщі.

На цьому тижні ми розпочнемо систематичний збір речей для біженців зі Сходу та Півдня України. Пункти збори речей будуть оголошені через пресу», – зазначив заступник голови ГО «СПАС», координатор всеукраїнського громадського Руху допомоги біженцям зі Сходу та Півдня України «Єдина родина – Єдина країна» у Львівській області Олег Пилипенко.

Громадські активісти Тернополя: нав’язливий погляд зблизька

У Чорткові попросили Порошенка діяти