У мера Тернополя знайшли 8 мільйонів для прибирання вулиць фірмою його заступника

Поділитися

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради 1 серпня уклало угоду з ТОВ «Тернопіль Комунал Сервіс» на утримання шляхово-мостового господарства міста. Вартість угоди складає 8,47 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовлено послуги прибирання зимового (2 місяці) і літнього (5 місяців). У договір включено механізоване і ручне прибирання, посипання протиожеледними сумішами, збір і вивезення сміття і снігу, чергування техніки, доставка робітників на роботу, утримання зелених зон тощо.

Участь у тендері також брали фірми «Техно-Буд-Центр» з пропозицією 9,63 млн грн. і «Авакс Проф» з пропозицією 24,70 млн грн. Чим зумовлена така різниця у пропозиціях учасників невідомо.

Минулого року більша частка такого підряду відійшла «Тернопіль комунал сервісу» за договором на 16 млн грн.

Згодом Антимонопольний комітет визнав, що цей тендер був розіграний приватною фірмою і КП «МШЕД». Відомо, що комунальників згодом наймали у субпідряд, причому приватна фірма боргувала близько 1 млн грн. Заборгованість перед комунальниками мала і міськрада. Поганий стан підприємства унеможливлював його подальшу участь у держзакупівлях.

Робочий колектив КП «МШЕД» звинуватив тернопільську мерію в лобіюванні інтересів приватного «Тернопіль Комунал Сервіс», а також вимагав звільнення з посади директора КП «МШЕД» Андрія Козака, депутата облради від ВО «Свободи».

На початку квітня у КП «МШЕД» змінився директор. Це сталося після того, як Вищий господарський суд підвтердив наявність змови на минулорічному тендері і оштрафував комунальників і «Тернопіль Комунал Сервіс» на 50 тис грн. кожного.

На останньому тендері представники КП «МШЕД» блокували засідання конкурсної комісії, хоча в не були учасником торгів. Комунальники просили не розформувати підприємство і не звільняти їх, а також чесно провести тендер.

Як повідомляє прокуратура Тернопільської області недавно з «Тернопіль Комунал Сервіс» за рішенням суду стягнуто 0,73 млн грн. заборгованості на користь КП «МШЕД».

Офіційною власницею «Тернопіль комунал сервіс» є Ірина Швець з Луцька. Підприємство пов’язане з оточенням Владислава Стемковського. Нині він є заступником мера Тернополя Сергія Надала (ВО «Свобода»), раніше працював заступником мера Луцька і керівником департаменту луцького ЖКГ.

Нагадаємо, що перший цьогорічний тендер на прибирання вулиць у Тернополі, що закінчився підписанням договору. Раніше в лютому оголошувалась аналогічна закупівля очікуваною вартістю 24,50 млн грн. Однак тендер відмінили, оскільки були відхилені всі конкурсні пропозиції.

Однак у місцевих ЗМІ повідомляється, що цього року «Тернопіль комунал сервіс» навіть без тендеру прибирав вулиці і, зокрема, машини цієї фірми звозили сміття на стихійне звалище в межах міста.

Наші гроші

Як у Тернополі забалакали проблеми ремонту доріг: відремонтують лише 5% від потреби (відео, жартівливий фоторепортаж)

Тим, хто в Бога не вірить, присвячується

Росія намагається захопити українські ядерні об’єкти