Міському голові
м.Тернопіль,

представнику політичної партїі
ВО «Свобода»
п.Надалу С.В.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Сергію Віталійовичу!

Я звертаюся публічно до Вас, як депутат Тернопільської міської ради від виборчого округу №24, з питань , які висловлюють тернополяни, незадоволені роботою підпорядкованої Вам житлово-комунальної галузі міста Тернополя.

Ще у лютому 2014 року за ініціативою мешканців будинків по проспекту Злуки 11,13,15,19,21,23,25 я звернувся до директора ПП «Комсервіс-Тернопіль» п.Вересюка Ю.П. з метою отримання інформації про нарахування і використання коштів квартирної плати та виконані роботи поточного ремонту і обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення за 2013 рік, відповідно форм, затверджених наказом управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради від 28 грудня 2012 року №113.
Саме ця інформацію потрібна мешканцям, щоб зрозуміти, як використовувались кошти, сплачені ними за житлово-комунальні послуги та оцінити якість і вартість наданих послуг, порівнявши їх з витратами зазначеними у звіті ЖЕКу.
Однак, на мій лист від 17 лютого я відповіді не отримав. Тому мною було зроблено повторні звернення, направлені 30 травня цього року не лише на адресу ПП «Комсервіс-Тернопіль» і на ваше ім’я. На ці листи я і мешканці будинків отримали відповідь заступника міського голови В.В. Стемковського, згідно якої дано доручення управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради забезпечити підготовку та надати мені і заявникам звітні матеріали, в термін до 1 липня 2014 року. Однак, на жаль, навіть станом на 6 серпня я і мешканці не отримали запитуваної інформації. Нагадую вам про те, що для того, щоб у 2012 році отримати таку саму інформацію від цього самого підприємства я вам і вашому заступнику направив п’ять листів! Чи потрібно і цього року стільки листів писати?

Мене, як депутата і як громадянина, обурюють така бездіяльність з боку Тернопільської міської ради. Вважаю, що влада міста нехтує його громадянами, порушує та перешкоджає в реалізації прав громадян на отримання інформації та здійснення громадського контролю за якістю житлово-комунальних послуг.
Неодноразово, спілкуючись із виборцями, особливо при розгляді їх звернень щодо комунальних послуг, часто звучать питання про те, що житлово-комунальні послуги надаються неякісно, несвоєчасно, не в повному обсязі або ж взагалі не надаються, проте, за недотримані послуги громадяни продовжують платити свої кошти.

Хочу нагадати Вам, Сергію Віталійовичу, що у Меморандумі про спільні позиції та координацію зусиль у сфері житлово-комунальної галузі м. Тернополя, який Ви підписали 26 жовтня 2010 року, як кандидат на посаду міського голови від політичної партії ВО «Свобода» з Тернопільською міською громадською організацією «Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг», яку я очолюю, одним із ваших зобов’язань передбачено:
«забезпечити можливість участі мешканців у плануванні робіт по будинку, у контролі за використанні коштів з обов’язковим підписанням актів виконаних робіт поточного ремонту головою будинкового комітету та трьома мешканцями, визначених на загальних зборах будинку, а також прозору звітність ЖЕКів (усну і письмову) про використання коштів за підсумками кожного року».

На жаль, за роки перебування на посаді Ви забули про свої обіцянки, а через це тисячі ваших виборців не мають доступу до інформації про стан житлово-комунального господарства міста.
Зазначаю про вашу персональну відповідальність за роботу житлово-комунальної галузі міста, а першу чергу ЖЕКів, робота яких більше шести років ведеться по рентабельному, беззбитковому тарифу, при майже 100 відсотковій оплаті споживачів.

У зв’язку з вищенаведеним вимагаю:

забезпечити виконання міською радою і її підпорядкованими та підзвітними структурними підрозділами Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист прав споживачів», та зобов’язати дирекцію ПП «Комсервіс-Тернопіль» надати мені та мешканцям будинків за адресою проспект Злуки 11,13,15,19,21,23,25 інформацію про нарахування і використання коштів квартирної плати та виконані роботи поточного ремонту і обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення за 2013 рік, згідно форм, затверджених наказом управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради від 28 грудня 2012 року №113;

невідкладно ухвалити відповідне рішення та запровадити кампанію ревізії наявності у споживачів житлово-комунальних послуг Тернополя договорів про одержання таких послуг. (Інформую, що у будинках Злуки 11-25, які згадуються в даному листі договори з мешканцями на утримання будинку та прибудинкової території не укладались);

зобов’язати надавачів житлово-комунальних послуг здійснювати нарахування сум квартплати, в частині витрачання коштів поточного ремонту виключно на підставі підписаних актів виконаних робіт , як це передбачено рішенням виконавчого комітету від 28 вересня 2011року за № 1603 і в іншому випадку вважати, що такі роботи не виконувались;

забезпечити щорічну усну і письмову звітність ЖЕКів (усіх підприємств різних організаційно-правових форм, що надають споживачам Тернополя житлово-комунальні послуги);
створити на сайті Тернопільської міської ради окремий розділ, в якому оприлюднювати усю інформацію щодо звітності про використання коштів квартирної плати та виконані роботи поточного ремонту і обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення, в розрізі кожного суб’єкта-надавача житлово-комунальних послуг та окремих будинків за рік.

Депутат Тернопільської міської ради,
голова ТОО політичної партії
«Громадянська позиція»
(Анатолій Гриценко) Петро Ландяк

06 cерпня 2014 року

1 comment

  1. Рома

    Чиє би мурчало!
    Спочатку нехай наведе порядок з сміття Універсаму на окрузі, і хоч щось би зробив для округу маючи стільки бабла.

Напишіть відгук