Відкритий лист меру Тернополя

Поділитися

Міському голові
м.Тернопіль,

представнику політичної партїі
ВО «Свобода»
п.Надалу С.В.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Сергію Віталійовичу!

Я звертаюся публічно до Вас, як депутат Тернопільської міської ради від виборчого округу №24, з питань , які висловлюють тернополяни, незадоволені роботою підпорядкованої Вам житлово-комунальної галузі міста Тернополя.

Ще у лютому 2014 року за ініціативою мешканців будинків по проспекту Злуки 11,13,15,19,21,23,25 я звернувся до директора ПП «Комсервіс-Тернопіль» п.Вересюка Ю.П. з метою отримання інформації про нарахування і використання коштів квартирної плати та виконані роботи поточного ремонту і обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення за 2013 рік, відповідно форм, затверджених наказом управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради від 28 грудня 2012 року №113.
Саме ця інформацію потрібна мешканцям, щоб зрозуміти, як використовувались кошти, сплачені ними за житлово-комунальні послуги та оцінити якість і вартість наданих послуг, порівнявши їх з витратами зазначеними у звіті ЖЕКу.
Однак, на мій лист від 17 лютого я відповіді не отримав. Тому мною було зроблено повторні звернення, направлені 30 травня цього року не лише на адресу ПП «Комсервіс-Тернопіль» і на ваше ім’я. На ці листи я і мешканці будинків отримали відповідь заступника міського голови В.В. Стемковського, згідно якої дано доручення управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради забезпечити підготовку та надати мені і заявникам звітні матеріали, в термін до 1 липня 2014 року. Однак, на жаль, навіть станом на 6 серпня я і мешканці не отримали запитуваної інформації. Нагадую вам про те, що для того, щоб у 2012 році отримати таку саму інформацію від цього самого підприємства я вам і вашому заступнику направив п’ять листів! Чи потрібно і цього року стільки листів писати?

Мене, як депутата і як громадянина, обурюють така бездіяльність з боку Тернопільської міської ради. Вважаю, що влада міста нехтує його громадянами, порушує та перешкоджає в реалізації прав громадян на отримання інформації та здійснення громадського контролю за якістю житлово-комунальних послуг.
Неодноразово, спілкуючись із виборцями, особливо при розгляді їх звернень щодо комунальних послуг, часто звучать питання про те, що житлово-комунальні послуги надаються неякісно, несвоєчасно, не в повному обсязі або ж взагалі не надаються, проте, за недотримані послуги громадяни продовжують платити свої кошти.

Хочу нагадати Вам, Сергію Віталійовичу, що у Меморандумі про спільні позиції та координацію зусиль у сфері житлово-комунальної галузі м. Тернополя, який Ви підписали 26 жовтня 2010 року, як кандидат на посаду міського голови від політичної партії ВО «Свобода» з Тернопільською міською громадською організацією «Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг», яку я очолюю, одним із ваших зобов’язань передбачено:
«забезпечити можливість участі мешканців у плануванні робіт по будинку, у контролі за використанні коштів з обов’язковим підписанням актів виконаних робіт поточного ремонту головою будинкового комітету та трьома мешканцями, визначених на загальних зборах будинку, а також прозору звітність ЖЕКів (усну і письмову) про використання коштів за підсумками кожного року».

На жаль, за роки перебування на посаді Ви забули про свої обіцянки, а через це тисячі ваших виборців не мають доступу до інформації про стан житлово-комунального господарства міста.
Зазначаю про вашу персональну відповідальність за роботу житлово-комунальної галузі міста, а першу чергу ЖЕКів, робота яких більше шести років ведеться по рентабельному, беззбитковому тарифу, при майже 100 відсотковій оплаті споживачів.

У зв’язку з вищенаведеним вимагаю:

забезпечити виконання міською радою і її підпорядкованими та підзвітними структурними підрозділами Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист прав споживачів», та зобов’язати дирекцію ПП «Комсервіс-Тернопіль» надати мені та мешканцям будинків за адресою проспект Злуки 11,13,15,19,21,23,25 інформацію про нарахування і використання коштів квартирної плати та виконані роботи поточного ремонту і обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення за 2013 рік, згідно форм, затверджених наказом управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради від 28 грудня 2012 року №113;

невідкладно ухвалити відповідне рішення та запровадити кампанію ревізії наявності у споживачів житлово-комунальних послуг Тернополя договорів про одержання таких послуг. (Інформую, що у будинках Злуки 11-25, які згадуються в даному листі договори з мешканцями на утримання будинку та прибудинкової території не укладались);

зобов’язати надавачів житлово-комунальних послуг здійснювати нарахування сум квартплати, в частині витрачання коштів поточного ремонту виключно на підставі підписаних актів виконаних робіт , як це передбачено рішенням виконавчого комітету від 28 вересня 2011року за № 1603 і в іншому випадку вважати, що такі роботи не виконувались;

забезпечити щорічну усну і письмову звітність ЖЕКів (усіх підприємств різних організаційно-правових форм, що надають споживачам Тернополя житлово-комунальні послуги);
створити на сайті Тернопільської міської ради окремий розділ, в якому оприлюднювати усю інформацію щодо звітності про використання коштів квартирної плати та виконані роботи поточного ремонту і обслуговування внутрішньо будинкових мереж водопостачання та водовідведення, в розрізі кожного суб’єкта-надавача житлово-комунальних послуг та окремих будинків за рік.

Депутат Тернопільської міської ради,
голова ТОО політичної партії
«Громадянська позиція»
(Анатолій Гриценко) Петро Ландяк

06 cерпня 2014 року

Печерський райсуд Києва дозволив затримати В.Жириновського, Г.Зюганова та С.Шойгу

Завтра влада Тернопільщини продемонструє власне безсилля