Координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини на Тернопільщині моніторить стан мобілізації

Регіональний координатор Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Тернопільській області Володимир Шевченко зустрівся з військовим комісаром Тернопільської області Володимиром Катинським.

На зустрічі йшлося про недопущення порушення прав мобілізованих. Володимир Шевченко цікавився, чи виконаний план мобілізації за військово-обліковими спеціальностями, а також переліком військових частин, куди відсилають мобілізованих. Військовий комісар Тернопільщини Володимир Катинський поінформував, що план мобілізації у Тернопільській області виконаний на 70%.

Координатор Уповноваженого цікавився станом організації та проведення медичних оглядів військово-лікарськими комісіями (ВЛК) у Тернопільській області. Військовий комісар Володимир Катинський зазначив, що особливих проблем чи скарг під час ВЛК не надходить, а ті, що є, розглядаються згідно з чинним законодавством. Зокрема, близько 30-ти військовозобов’язаних, які не погодились із висновком ВЛК, проходять зараз огляд/лікування у госпіталі.

Також Володимир Шевченко доповнив, що проводитиме незалежний моніторинг дотримання прав військовозобов’язаних та військовослужбовців, спілкуючись із ними та їх родинами, і в разі виявлення порушень належно реагуватиме. Досягнуто домовленостей щодо обміну інформацією в разі порушення прав військовослужбовців, особливо ті, що стосуються соціального захисту. Координатор запропонував розповсюдити по районних військкоматах пам’ятки для військовозобов’язаних, які підготували фахівці Секретаріату Уповноваженого.

Напишіть відгук