Активісти “Автомайдану” у Тернополі зацікавилися парковками

Поділитися

 Наближення України до європейських стандартів обслуговування водіїв на автошляхах – не лише робота ДАІ. Тому ВО «Автомайдан» працює у багатьох напрямках цієї сфери. Цього разу активістів Тернопільського осередку організації зацікавило питання  платних стоянок у місті Тернополі.

–         У Європейських країнах, залишаючи транспортний засіб на платних стоянках, водій не відчуває жодних труднощів: знайшов місце для автомобіля, запаркувався, підійшов до паркомату та вніс потрібну суму коштів. Ніхто не намагається обманути державу та припаркуватися безкоштовно, адже штрафи досить високі, а якщо не оплатиш паркову то доведеться шукати свій автомобіль у найближчому відділку міліції, – каже голова ТО ВО «Автомайдан» Ігор Василів.

З метою врегулювання ситуації із платними парковками у Тернополі активісти ТО ВО «Автомайдан» звернулися за юридичним висновком до консалтингової компанії «Tax Group» з приводу діяльності підприємств, які обслуговують парковки м. Тернополя згідно з виграними тендерами, що проводила міська рада. Висновки юристів не те, щоб шокували, а просто підтвердили реальний стан ситуації.

Проведеним Компанією «Tax Group» дослідженням встановлено наступне.

За інформацією Тернопільської міської ради (лист № 3096/061,0 від 26.08.2014 р.) в м. Тернополі функціонує 10 майданчиків для платного паркування, на яких функції оператора паркування виконує два суб’єкта господарювання ПП «Привокзальний майдан» та ФО-П Тешнер Є.М. З останнім договір з організації забезпечення паркування транспортних засобів в м. Тернополі розірвано згідно рішення виконавчого комітету від 06.08.2014 р. № 806 в односторонньому порядку. Однак, п. 5 згаданого рішення управління транспорту, комунікацій та зв’язку міської ради зобов’язано забезпечити організацію паркування транспортних засобів з оператором паркування Тешнером Є.М. до моменту визначення переможця конкурсу з визначення суб’єктів господарювання – операторів паркування транспортних засобів в місті Тернополі, у разі необхідності, укласти тимчасовий Договір з організації забезпечення паркування транспортних засобів в місті Тернополі.

Таким чином на даний час ФО-П Тешнер Є.М. і надалі здійснює функції оператора паркування.

Згідно додатку до рішення виконавчого комітету міської ради від 24.10.2012 р. №1704 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів» майданчики для паркування транспортних засобів в м. Тернополі розпреділені за ФО-П Тешнер Є.М. та ПП «Привокзальний майдан» наступним чином:

Оператор паркування   Місце розташування майданчика для паркування

ПП «Привокзальний майдан»        Майдан Привокзальний

ФО-П Тешнер Є.М.       вул. Живова

ФО-П Тешнер Є.М.       вул. Патріарха Мстислава

ФО-П Тешнер Є.М.       вул.15-Квітня

ФО-П Тешнер Є.М.       вул. Микулинецька

ФО-П Тешнер Є.М.       вул. Коперніка

ФО-П Тешнер Є.М.       вул. Митрополита Шептицького

ФО-П Тешнер Є.М.       Майдан Волі

ФО-П Тешнер Є.М.       Майдан Мистецтв

ФО-П Тешнер Є.М.       вул. С.Будного

З перелічених місць розташування майданчиків для паркування лише майданчики по вул. Коперніка та Майдану Волі обладнані паркоматами.

Таким чином, на сьогоднішній день сплата вартості послуг за користування місцями для паркування можлива лише на цих двох майданчиках. Така сплата здійснюється виключно в автоматичному режимі, без участі паркувальників.

На всіх інших майданчиках стягнення плати за послуги з паркування суперечить Правилам паркування транспортних засобів, вимоги суб’єктів господарювання ПП «Привокзальний майдан» та ФО-П Тешнер Є.М. щодо стягнення з автовласників такої плати є незаконними.

Втім, вимушені констатувати, що стягнення плати на необладнаних парковках і надалі «справно» стягується даними суб’єктами господарювання за відома та можливо потурання органу місцевого самоврядування.

Російські спецслужби створюють в соцмережах екаунти нібито українців, щоб поширювати панічні настрої

Навпроти Свято-Троїцького духовного центру оновлять зупинку