Для тернополян здорожчає і теплопостачання, і гаряча вода

Поділитися

З липня 2014 року набула чинності Постанова Національної  комісії, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг від 13.06. 2014 № 664. Згідно із Постановою для українців зросли тарифи на послуги централізованого опалення та на послуги з централізованого постачання гарячої води.

Відповідно, ціна на 1 куб.м гарячої води становитиме вже не 15, 71 грн, а 21.86 грн ( за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання) або 20.34 (за умови відсутності рушникосушильників, підключених до систем гарячого водопостачання). Крім того зросте і плата за постачання тепла у домівки. Відповідно до постанови, що набула чинності з 1 серпня 2014 року, тернополяни сплачуватимуть за централізоване опалення не звичних 6.19 грн за 1 кв.м (в опалювальний період), а 8.12 грн за 1 кв.м опалювальної площі.

Та здорожчання не повинно лякати малозабезпечених громадян, адже окрім субсидій, передбачених законом, вони зможуть скористатися і компенсацією, завдяки якій різницю після зміни тарифу сплачуватиме держава. Згідно до Постанови кабінету Міністрів від 5 квітня 2014 року «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», затверджено порядок призначення та надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг.

 

Призначення компенсацій здійснюється управлінням праці та соціального захисту. Для призначення субсидій заявник (особа, зареєстрована у будинку), звертається до органу соціального захисту населення із відповідною заявою та паспортом. Також для оформлення субсидії знадобиться довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та довідка про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні ( окрім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги). Компенсація розраховується з місяця звернення за її надання до завершення опалювального періоду 2014-2015 років.

Детальніше про нарахування субсидій тернополяни можуть дізнатися, ознайомившись із Постановою кабінету Міністрів від 5 квітня 2014 року «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/83-2014-%D0%BF).

Аби зменшити розмір платежу в опалювальний період, споживачі послуг з централізованого опалення, які не користуються субсидіями, можуть платити рівними частинами впродовж року, повідомляє Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Центри зайнятості Тернопільщини працевлаштували 30 переселенців

В Челябинске охрана Путина повредила руку девушке-инвалиду