Два роки без реклами сигарет: підсумки на Тернопільщині

Поділитися

Вчора у Тернопільській облдержадміністрації відбулася тематична прес-конференція на тему “Два роки без реклами сигарет: як виконується закон та нові форми просування тютюнової продукції”. Вів прес-конференцію новопризначений директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Курило. Він є уособленням поки що єдиного правильного кадрового рішення губернатора Олега Сиротюка. Пан Курило, попри те, що доля його “занесла” у “Свободу”, є фаховим медиком, після Помаранчевої революції вже займав цей пост. Проте, з приходом Юрія Чижмаря Курила почали відверто цькувати. Пізнавши справжню біду і безробіття, пан Володимир зумів викарабкатися із складної ситуації.

Напередодні прес-конференції, пан Курило із своїм заступником випадково натрапили на колегу-депутата, який побачивши, що головний медичний управлінець області палить цигарку, сумно пожартував:

-Напевно, дуже кепсько, якщо пан доктор закурили?

– Та, закурив, щоб може полегшало,- сумно віджартувався пан Володимир.

***

У ході вчорашньої прес-конференції чиновники втішили журналістів, що у Тернополі за цей час не виявленого жодного випадку порушення закону. Разом з тим, 77% торгових точок нашого краю стимулюють покупців купляти цигарки з допомогою спецобладнання, дисплеїв на вітринах та біля кас, підсвіток, промоутерів тощо.

У прес-конференції взяли участь:
– Олена Євстігнеєва, радник Міністра охорони здоров’я України;
– Марія Голуб, координатор медіа-програм ГО “Життя” та Центру контролю над тютюном;
– Василь Федюк, активіст Коаліції “За вільну від тютюнового диму Україну”, координатор моніторингу присутності реклами тютюнових виробів у Тернополі;
– Володимир Курило, директор департаменту охорони здоров’я ТОДА;
– Ганна Слівінська, головний лікар КУТОР “Центр здоров’я”;
– Василь Галанов, головний лікар КУТОР “Тернопільський обласний наркологічний диспансер”.

 

Під завісу прес-конференції, на питання журналіста “ПРО ВСЕ”, всі учасники заявили, що не палять або кинули курити )))

Насправді ж українцям варто не курити з іншою метою, якщо вже їм наплювати на своє здоров’я. Кожна випалена цигарка – це прибуток російської компанії-монополіста, яка контролює 100% ринку України. Про це довідались журналісти телеканалу ЗІК. Більше того, тютюновий монополіст є найбільшим приватним виробником зброї в Росії. Все зрозуміло? Про цей механізм відмови від куріння, на жаль, не говорили на прес-конференції.

Найбільший дистриб’ютор цигарок в Україні –компанія «Мегаполіс Україна» відноситься до групи компаній «Меркурій», російського олігарха Ігоря Кесаєва. Також бізнесмен є одним із власників російського виробника зброї – заводу імені В. О. Дегтярева.

За державним замовленням Міністерства оборони Росії на цьому заводі з початку року виготовляють нову лінійку військової форми «Ратник». Саме в цій формі під час анексії у Криму заявились “ввічливі чоловічки”, через що і отримали назву «зелені». А ще на заводі виготовляють кулемети, гранатомети, снайперські комплекси, зенітні ракети, протитанкове озброєння та іншу зброю.

Компанія «Мегаполіс Україна» продає майже 100% сигарет в Україні. У 2012 році ця фірма отримала від курців понад 27 млрд грн. У тому ж році управління статистики оцінило увесь ринок тютюнових виробів України лише у 26,5 млрд грн.

Тютюнові вироби «Мегаполіс» закуповує у найбільших компаній в Україні. Це: «В.А.Т.-Прилуки», ПАТ “Джей Тi Iнтернешнл Україна”, ПрАТ «Iмперiал Тобакко продакшн Україна» та ПрАТ “Фiлiп Моррiс Україна”. Ці компанії разом охоплюють 96% ринку тютюну.

Журналісти програми «Наші гроші» спробували придбати цигарки у виробників, та вони скеровують до представництва «Мегаполісу» в Україні.

Відповідно до українського законодавства: «монопольним визнається становище суб’єкта господарювання, частка якого на ринку певного товару перевищує 35 відсотків». Однак Антимонопольний комітет України не прийняв рішення про визнання становища компанії монопольним.

Більше того, з початку 2010 року «Мегаполіс» скуповував українських дистриб’юторів: “ПОДІЛЛЯ-ТЮТЮН”, “ВЕСТ-ТОБАККО-ГРУП”, “ІСТ ТОБАКО ГРУП” та ще більше десяти інших компаній. Втім, повний перелік фірм, які поглинув «Мегаполіс», з офіційного дозволу антимонопольного комітету, сам комітет надати відмовився.
no smoking in Ternopil_14 no smoking in Ternopil_13 no smoking in Ternopil_12 no smoking in Ternopil_11 no smoking in Ternopil_10 no smoking in Ternopil_09 no smoking in Ternopil_08 no smoking in Ternopil_07 no smoking in Ternopil_06 no smoking in Ternopil_05 no smoking in Ternopil_04 no smoking in Ternopil_03 no smoking in Ternopil_01

У двох школах на Тернопільщині померли учні

Найпростіший спосіб як правильно підібрати верхній дитячий одяг