111

Вчора у Тернопільському облдрамтеатрі відбулася вистава “Будьте як вдома”. Жива легенда української сцени з перших кроків викликала захоплення у тернопільського глядача. Адже перших 10 хвилин, поки тривали діалоги менш іменитих акторів, зал з нетерпінням очікував зірку. Відчувалося, що люди прийшли саме на Роговцеву. І вона не розчарувала, внесла не просто струмінь світла, а вулканічний вибух емоцій, підняла такий градус в комедії, що глядачі просто не відпускали акторів зі сцени, овації тривали й тривали і здавалось їм не буде кінця. І це при тому, що вистава була росіською мовою!Довідка
«Будьте як вдома» — остання за часом київська прем’єра Роговцевої, яку вона зіграла. Вибір драматургії — закономірний як для актриси, так і для режисера, доньки Ади Миколаївни — Катерини Степанкової, учениці Романа Віктюка та Петра Тодоровського. Адже п’єса Жан-Марі Шевре «Squat» (в українській сценічній версії — «Будьте як вдома») досить відома у Європі. У 2000-му автор отримав за свій твір спеціальну премію ООН. Він був також номінований на вищу театральну нагороду Франції — премію «Мольєр» саме за цю історію.
Тема міжнаціональних відносин сьогодні особливо хвилює світ. Це також тема єдиного Дому, яким врешті і має стати як для кожного з нас, так і для персонажів конкретної п’єси наш досить обмежений «земний простір». Простір, який для одних окреслюється державними кордонами. А для інших — стінами парижської оселі, де й мешкають герої вистави, вирішуючи свої то складні, то «прості» людські взаємини. Пара молодих емігрантів — араб Самір та полячка Бася — випадково опиняються у великій квартирі у центрі Парижу. Так само випадково в їх життя входять дві літні французькі леді — Жанн і Марівонн… Останню й грає у виставі Ада Миколаївна Роговцева. Зіткнення двох світів, поєдинки різних ментальностей, взаємодія контрасних характерів — саме у цьому «пружина» цієї комедійної й одночасно драматичної сповіді, яка вже схвилювала київських театралів.
Таку ж сердечну щирість подарують любителям театру з різних українських міст — в рамках гастрольного туру — і всі учасники цього театрального сімейного проекту. В одній з головних ролей — Ахтем Сейталбаєв (він у ролі араба Саміра), на сьогодні найяскравіша молода зірка столичної театральної сцени. Ахтем з величезним успіхом грає у виставах Київського театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, Національного театру імені Лесі Українки; досить вдало дебютував як кінорежисер (фільм «Че Гевара» з Валентином Гартом у головній ролі).
У виставі «Будьте, як вдома» також зайняті провідні актори київських театрів: Галина Корнєєва, Катерина Гулякова, Ольга Лук’яненко, Світлана Орліченко, Віталій Салій, Арно Тсембенгой. Художник спектаклю — Тарас Ткаченко, хореограф — Олексій Скляренко.
— У нашому складному й тривожному світі, у світі прагматичних гравців-чоловіків, здається, й лишилась одна-єдина надія – надія на жінку та сподівання на матір як берегиню нашої великої сім’ї, — говорить Ада Миколаївна Роговцева напередодні гастрольного туру. – Це надія саме на мудрість матері. На її жіночу інтуїцію та сердечність. Лише мати може зібрати до єдиної сім’ї – за одним столом – всіх своїх дітей, які останнім часом чомусь заблукали…
***
А́да Никола́евна Ро́говцева (укр. Роговцева (Роговець) Ада Миколаївна; р. 1937) — советская и украинская актриса театра и кино. Народная артистка СССР (1978). Герой Украины (2007).

Биография

Ада Роговцева (Роговец) родилась 16 июля 1937 года в городе Глухове (ныне — в Сумской области Украины).

Отец — Роговцев Николай Иванович, имел два высших образования, окончив индустриальный и сельскохозяйственный институты, до войны работал в НКВД. Мать — Зайковская Анна Митрофановна, по специальности агроном. На фронте отец служил в охране у Никиты Сергеевича Хрущёва.

В 1959 году окончила Киевский театральный институт им. Карпенко-Карого. По окончании института стала актрисой КАТРД имени Леси Украинки в Киеве и проработала там 35 лет.

Актёрская судьба Ады Роговцевой складывается стремительно — много играет в кино и на сцене театра им. Леси Украинки. Роль Натальи Башкирцевой в фильме «Укрощение огня» стала символом женственности и супружеской верности, а роль Анны в киноэпопее «Вечный зов» сделала Аду Роговцеву любимицей всей страны. В 1960-м году получает звание Заслуженная артистка Украинской ССР, в 1967-м — Народная артистка Украинской ССР, а в 1978-м становится Народной артисткой СССР.

Член КПСС с 1967 года, более 20 лет была членом партбюро, избиралась секретарём парткома театра и делегатом XXVII съезда КПСС.

ada rogovceva v ternopil_16 ada rogovceva v ternopil_15 ada rogovceva v ternopil_14 ada rogovceva v ternopil_13 ada rogovceva v ternopil_12 ada rogovceva v ternopil_11 ada rogovceva v ternopil_10 ada rogovceva v ternopil_09 ada rogovceva v ternopil_08 ada rogovceva v ternopil_07 ada rogovceva v ternopil_06 ada rogovceva v ternopil_05 ada rogovceva v ternopil_04 ada rogovceva v ternopil_03 ada rogovceva v ternopil_02

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.