Іноземний дохід не оподатковується єдиним соціальним внеском

Поділитися

Дохід, отриманий фізичною особою за межами України, не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому громадяни України, які працюють за її межами, мають право на добровільну сплату єдиного внеску, якщо укладено договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці – юридичні та фізичні особи-підприємці, зокрема, ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з підприємцем, якщо виконувані роботи чи надавані послуги відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців). Це визначено відповідно до п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).
Враховуючи положення частини 1 ст. 7 Закону № 2464, роботодавці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем), сплачують єдиний внесок за найманих працівників із сум нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сум винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Частиною 1 ст. 10 Закону № 2464 визначено, що громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Детальніше з цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз’яснення у категорії 301.03).
Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області

Отримання судимості для підлітків не стало уроком

У Тернополі долар по 10 гривень? (відео)