111

Про призначення Юрія Чижмаря головою Тернопільської облдержадміністрації вдруге заговорили активно у столиці в середині цього тижня. Як відомо, Чижмарь був №24 у списку Радикальної партії Олега Ляшка і якраз до нього -23 кандидати-радикали ввійшли в парламент. Ось такий неприємний подарунок отримав Юрій Васильович на свій день народження.

Щоб не залишитись з носом і даремно витраченими 6 мільйонами доларів за нібито прохідне місце, Чижмарь почав активно торпедувати з допомогою дядька своєї дружини – Віктора Балоги –   призначення губернатором Тернопільщини. Кажуть, закарпатці це настільки успішно зробили, що відійшов у тінь навіть ставленик Романа Заставного Володимир Дідич. Нині Юрій Чижмарь – №1 на головне крісло на Тернопільщині. Хоча ще два останні тижні говорили про Дідича як головного фігуранта на призначення. Мовляв, Заставний і по лінії Порошенка, і по лінії Народного Фронту Яценюка зумів протиснути колишнього свого заступника по міській раді. Але пройшовши співбесіду, це ще не означає бути призначеним. Всі пам’ятають, як Віктор Балога завів через “чорний хід” до Ющенка Чижмаря і посадив швиденько на літак з підписаним указом.  Хоча годину перед тим Юрій Чижмарь, як працівник Адміністрації Президента, проводив в кабінет Ющенка головного претендента і Віктор Андрійович навіть дав розпорядження готувати наказ про призначення. Втішений чоловік побіг “таляпати” по телефону тернопільським колегам, а закарпатці тим часом провернули таку аферу. Саме через такі швидкі перипетії у тернопільському аеропорту з місцевими чиновниками, які зустрічали нині вже покійного Івана Плюща, як офіційну особу, що мала озвучити актив області призначення Чижмаря, вийшов конфуз. Всі очікували на вихід “свого” губернатора, а побачили поруч з Плющем якогось молокососа-цигана.

Конкурентом Володимира Дідича на пост губернатора донедавна називали й нардепа Михайла Апостола. ЗМІ помилково вважали Апостола також ставлеником Заставного, таким собі №2 -запасним аеродромом. Насправді, Апостол доволі активно конкурує із Заставним і “талує шлях” завдяки підтримці побратимів з Майдану, які переконалися в надійності теребовлянського нардепа. Якщо Апостолу вдасться довести хоча б кілька справ з фальсифікації виборів, то ймовірно, ланцюжок запроданців-регіоналів “посиплеться” і Роман Заставний працюватиме не в парламенті, а в “мєстах не столь отдальонних”, в яких нещодавно числився Зіновій Щепановський.

Що цікаво, сьогоднішнє призначення Чижмаря лобіюють також свободівці, як це не звучить парадоксально. Саме вони вдячні йому досі за сфальшовані вибори до обласної ради 2009 року. Саме тоді “Свобода” отримала перше місце і посаду голови облради, а Тернопільщина – “кота в мішку” у вигляді Олексія Кайди. У 2009 році Юрій Чижмарь “намалював” Єдиному Центру друге місце на виборах і посадив бездарного Сергія Тарашевського першим заступником голови облради. Після переходу Кайди в парламент, Тарашевський проявив себе надзвичайно огидним прислужником режиму Януковича і Хоптяна. Згодом Тарашевський вже без Чижмаря не зумів ні провести нормально, ні сфальсифікувати вибори 2010 року до міської ради, коли очолював список Єдиного Центру.

Під час виборів 2009 року до облради свободівці розповідали скандальні речі про корупціонерів обласної ради та якісь корупційні рішення. Як показала історія, жодного чиновника не було не те, що посаджено за грати, але й притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Корупційних рішень в обласною радою за часів Миколенка не було прийнято. Більше того, як розповіли  апаратники “білого дому”, облрада 2006-2009 років була найдієвішою, бо мотор її керівника шокував ритмом роботи навіть досвідчених працівників. Губернатор Стойко тоді виглядав ніби постійно спить.

Після сфальшованих дострокових виборів до обласної ради у березні 2009 року, робота  Кайди з апаратом облради нагадувала курорт. Згодом Тарашевський у статусі в.о. міг тижнями не проводити жодної наради, які  дійсно були потрібні для управлінців. Нинішній очільник облради Василь Хомінець не знає елементарної роботи, тому перший зам безперешкодно хоче прибрати до рук комунальні аптеки області.

Після провалу на парламентських виборах, свободівці сподіваються, що у тандемі з Чижмарем їм знову вдасться захопити владу в області. Звідки такі нездорові амбіції? Василь Деревляний з бютівцями просто здеградували за ці роки, а досвідчені кадри просто залишили партію, від порошенківців і ударівців в області є лише одна назва. Ігор Побер без Наталки Михно просто ніхто. Якщо у “Самопомочі” засвітиться Ярослав Джоджик, який зумів пропхати від цієї сили самовисуванцем Тараса Пастуха, то це буде початком кінця партії Садового відразу на старті. Про ляшківців серйозно можуть говорити хіба пацієнти Шкробота. Звісно, Чижмарь тепер має “намалювати” і їм результат на місцевих виборах, але це будуть “лялькові фракції”.

Від таких перспектив стає сумно і лячно. Адже Юрій Чижмарь – це роздута мильна булька піару, але в жодному випадку не господарник. Адже всі досі пам’ятають, як фірми-прокладки з 500 гривнями статутного фонду нібито відремонтували понад 100 кілометрів доріг за мільйони гривень, коли затопило південь Тернопільської області 23–27 липня 2008 року. Насправді, гроші тоді просто вкрали.

У бізнесових інтересах ймовірного губернатора втілення спільного проекту з Владиславом Каськівим на Буковині з побудови нового Буковелю та “відвоювання” виноградників у захопленому росіянами Криму.

Фото – Тернопільська липа

Юрій Чижмарь про Тернопільщину: владу, інтриги та вибори

 

3 comments

 1. містянин

  Шановні пани, які беруть участь в “губернаторських” перегонах за місце в Тернопільській ОДА , ну поясніть мені, простій людині, як “мудрі” управлінські рішення голів і підголовків з держадміністрацій впливають на те дерев’яне коліщатко, яке зветься економіка області, і на той здоровезний вагон “СОЦІАЛКИ”, який волочиться за цим коліщатком? Мене, простого трудівника, не влаштовує, що громада і бізнес області вимушені утримувати ці непотрібні і наскрізь корумповані державні структури. Я не розумію, навіщо облдержадміністрація і її голова, так само як районні адміністрації, в цій бідній області потрібні, що вони продукують (крім газу метану в кабінетах і кабаках) або що вони організовують на Тернопільщині, коли економічний розвиток в ній не відбувається, який їхній ККД для розвитку цієї території? При всій біді, наша область ще, Богу дякувати, аграрна, але спитайте Гуту, Чайківського, Данилюка, та просто будь-якого керівника підприємства: на який хрін їм обл- або райадміністрація? Ще можна спитати вчителів і лікарів, але скоро вони самі все скажуть під стінами місцевих рад і сумнозгаданих адміністрацій. Нехай тільки отримають платіжки за компослуги, і не тому, що там великі суми, а тому, що не будуть розуміти, чому вони в недогрітих хатах у вимушеній відпустці, а непотрібна Обладміністрація світиться і гріється на всіх восьми поверхах.
  Немає з держадміністрацій користі ніякої, крім зміцнення ВЕРТИКАЛІ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ ВЛАДИ – ЩЕ ДАЛЕКО НЕ НАРОДНОЇ (а влади Кучми, Яника, Порошенка …) НАРОД УКРАЇНИ ЦЯ ВЕРТИКАЛЬ ВЖЕ ДАВНО ДІСТАЛА. Був перший та другий Майдани, а зараз під мелодії “Плине кача…” з народу “вичавлюють” третій Майдан. І робить це “українська” влада своїми незрозумілими, м’яко кажучи діями і бездіяльністю, в тому числі далі розмножуючи свої адміністрації.
  А ДЛЯ КОГО ПРОВОКУЄТЬСЯ ЗНОВУ ЦЕЙ ГНІВ НАРОДНИЙ, ХТО ЗАМОВНИК, ХТО ХОЧЕ СМЕРТІ ДЛЯ ДЕРЖАВИ?
  Президенту України для прийняття управлінських рішень по Тернопільській області, які не віднесені до компетенції місцевих рад і є дієвими для реалізації функцій президентської влади, потрібен один управлінець і один комп’ютер. ВСЕ РЕШТА – ТО ВЛАДА І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ МІСЦЕВИХ РАД, А ЩЕ ТЯЖКИЙ ТРУД ГРОМАДИ, БІЗНЕСУ І ЧЕСНИХ ЧИНОВНИКІВ У ВИКОНКОМАХ ТИХ ЖЕ РАД.
  В Л А Д У Р А Д А М ! ! !

  А тернополянам знову буде тяжкий вибір на наступних місцевих виборах, потрібно побороти лінь і байдужість, добре думати і зважувати агрументи – ЩОБ НЕ ПОПАЛИ У РАДИ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ КАЙДИ І НАДАЛИ, ХОПТЯНИ І ЗАСТАВНІ, ІНАКИ, МУЗИКИ, СТЕПАНОВІ – бо це, як кажуть, ОДНА ТОВАРНА ГРУПА.

  В Л А Д У В Р А Д А Х МОЛОДИМ –
  БЕЗ “ШЛЕЙФІВ І СУМНИХ ДОСВІДІВ” ! ! !

 2. Тернополянин

  Дозволю собі, як людині, котра свого часу пройшла професійним шляхом від спеціаліста в районі до керівника в ОДА, в підтримку попереднього коментаря висловити два власних переконання:
  на сьогодні , враховуючи навіть фантазійний економічний вибух в Тернопільській обл., 20 чол. з компютерами для апарату ОДА в тому числі 2 економісти замість управління економіки та фін.управління, повірте мені , достатньо з головою;
  шановні Президенти, Премєри партійці та такі собі інші- перестаньте вірити у вкладену в Ваші вуха байку про те , що губернатор( не знаю хто заніс в наш лексикон це вороже назвисько, у нас область, а не губернія) зробить Вам ВИБОРИ. Вибори Вам зробить тільки житель області, а “губернатор” як правило знижує рейтинг тих кого він представляє.
  А циганів у нас своїх , хоч греблю гати. Кочують туди сюди і до піни з рота розказують, що тяжко працюють. Над чим ? , ніхто не розуміє….

 3. vsktor

  Панове , ну скльки можна дилітантам давати аналіз діяльності Губернаторам? Ну скажіть кого наші писаки прийняли з ГУБЕРНАТОРІВ і допомогли працювати ? Я в ОДА працювала зі всіма – починаючи від ГРОМ”КА , і в кожному наступному ті що найбільше обливали брудом – першими стояли в передпокої щоб вірно лизнути чобіт .Та якраз за Чижмаря – його працелюбності і вміння організовувати роботу , він вперше відфутболив всіх сраколизів які йому неможуть до сьогодні простити . Дав би Бог щоб ЧИЖМАРЬ погодився очолити область .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.