Прокурорсько-даішний “беспрєдєл” на Тернопільщині повертається

Поділитися

Нова інформація від ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО ОСЕРЕДКУ ВО “АВТОМАЙДАН” (ще раз звертаємо увагу – не плутати з “Автомайдан-Тернопіль”)

Не суд, а судилище чекає на одного з активістів Євромайдану, який від першого дня ціною власного життя боровся за те, щоб Україна стала іншою. Зараз його судять за «замовленням» високого чина з обласної державтоінспекції

Вирок зачитають 60-річному активісту з Підволочиського району 14 листопада.
Натомість це не суд, а справжнє судилище, переконані громадські активісти Тернопільщини.
На початку березня ц. р., коли ще панували революційні настрої в державі, начальник Підволочиського ДАІ Олег Боднар і інспектор районної ДАІ Ігор Дереш виїхали в м. Скалат для несення патрульної служби. Обидва – фігури одіозні і дуже відомі у районі. У них була «серйозна» репутація – хабарників і «рішал».
Цього вечора активісти місцевого Автомайдану та Самооборони, які після Революції Гідності пильнували за порядком в районі, отримали повідомлення від одного з місцевих водіїв. Чоловік розповів, що вищевказані даішники вимагали у нього хабар. Звістка миттєво облетіла край і біля місця патрулювання даішників Боднара і Дереша зібралось понад 40 обурених. Більшість були в балаклавах та масках, прикриваючих обличчя.
Від народної люстрації інспекторів врятував один з активістів Підволочиського Автомайдану, який фактично собою прикривав їх і зупинив самосуд.
До речі, на місці події тоді були присутніми і працівники районного райвідділу міліції. Тоді конфлікт вдалось залагодити.
Однак, вже наступного ранку обидва інспектора ДАІ подали до райвідділу міліції заяви про побиття.
– За одну добу люди зі Скалата і навколишніх сіл назбирали близько 400 підписів під заявою про те, що Олег Боднар та Ігор Дереш – хабарники, – пригадують громадські активісти краю. – Через їхнє «керування» водії боялись сідати за кермо на території району. Поборам не було кінця.
Після цього Олега Боднара перевели на іншу роботу – відтоді від мав очолювати автоінспекцію Зборівського району. Таке йому обрали покарання – рівноцінну посаду. Проте, зборівські активісти повстали проти такого головного даішника краю. Тоді його переводять в ДАІ м. Тернополя. До речі, за сприяння начальника обласної ДАІ Андрія Матрифайла.
– Наші активісти неодноразово отримували дзвінки з «проханнями», аби ми дали спокій п. Боднару, – каже голова тернопільського осередку ВО «Автомайдан» Ігор Василів. – В іншому випадку погрожували завести кримінальні справи за побиття. І невдовзі кримінальне провадження таки було порушене проти 5 людей зі Скалатщини. Двом з них понад 60 років. І вони не брали участь у цій сутичці. Троє молодші.
Даішник Боднар написав заяву, що він не має претензій до п’яти людей, яких зараз судять. Що він не може їх опізнати і чітко вказати, що били його саме ці люди. Підтвердили слова одіозного даішника і працівники міліції, які тоді були присутніми під час конфлікту з місцевими мешканцями.
Обвинувачення ж спирається на покази інспектора Ігоря Дереша, який, за свідченням у суді, ніби також… не має претензій до цих людей. Однак, п’ятьох мешканців Підволочиського району таки судять і їм загрожує реальний термін покарання.
– Ми звернулись 13 листопада до вищої ради юстиції, яка взяла на контроль цю справу, – каже Ігор Василів. – Ми офіційно заявляємо свою позицію – сфальсифікована справа негайно має бути закритою! Єдину людину – 60-річного чоловіка – зараз роблять цапом відбувайлом. Решта підпадають під амністію.
Автомайданівці стверджують, що мають інформацію про відновлення цієї справи на «прохання» дуже високого чину з обласної державтоінспекції.
– Цей 60-річний чоловік від першого дня перебував на Майдані у Києві, – кажуть активісти. – Він, як і всі ми, боровся за кращу долю для України. Та проти продажних «ментів». Щоб у нас не правили «рішали» і корупціонери. Зараз над ним влаштували показове судилище. Чоловікові загрожує 1,5 років ув’язнення, або штраф – понад 8 тис. грн. Якщо це і є правосуддям по-тернопільськи, за тим же принципом мають судити всіх без винятку майданівців!

У Польщі виконали новий хіт про Путіна (відео)

Киборгам из Донецкого аэропорта грозит штрафбат?