У Тернополі розказали про можливості адаптації дитини з аутизмом

Поділитися

21 листопада в Тернополі відбувся семінар «Проблеми та досягнення в сфері аутизму в світі і Україні» в рамках регіонального туру Консула провідної європейської асоціації «Аутизм Європа» Інни Сергієнко. Захід організував КУТОР «Тернопільський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів».

«Ми запросили Інну Сергієнко провести семінар в нашій області для того, щоб отримати комплексну інформацію. Її послухати охоче прийшли представники охорони здоров’я, педагоги, психологи, соціальні працівники. Донедавна наша область була єдиною в Україні, яка не мала обласного центра реабілітації інвалідів. Тепер ми починаємо будувати нову систему роботи з особливими дітьми», – говорить директор Тернопільського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Наталія Турецька.

Консул «Аутизм Європа» Інна Сергієнко звернула особливу увагу на проблему адаптації дітей з аутизмом до реалій навколишнього світу – як інтегрувати таку дитину, вибрати для неї правильну активність, підібрати корисні заняття, підходи, перетворити ігри, творчість та спілкування на терапію. Говорили також про актуальні питання сфери – від ранньої діагностики розладу до залучення особливих дітей до навчального процесу.

Ще одним надбанням семінару став світовий досвід боротьби з проблемою аутизму, яким Консул поділилась зі слухачами. Таким чином, спеціалісти та батьки зі всієї Тернопільщини отримали змогу використати отримані знання в майбутньому для покращення ситуації з аутизмом в регіоні.

«Переваги міжнародних організацій в тому, що вони надають безцінну можливість обмінюватися досвідом, а функції Консула передати і поширити цю інформацію в своїй країні. Тому я намагаюся якомога доступніше донести до спеціалістів та батьків дітей з аутизмом дієві практики щодо адаптації дітей з аутизмом до навколишнього середовища, – говорить  Консул «Аутизм Європа» Інна Сергієнко. – Це основа в роботі з такими дітками, оскільки їх потрібно вчити спочатку елементарного – бути уважними, вміти слухати, бути більш посидючими, реагувати на прохання – щоб в результаті вони могли навчатися читати, рахувати,спілкуватися з іншими».

Семінар по аутизму в Тернополі – шостий у регіональному турі Консула «Аутизм Європа» Інни Сергієнко, яка в цьому році отримала міжнародну нагороду від  INAP 2014  (Naturally Autistic People Awards) в номінації Community Mentor (Наставник спільноти).

Аутизм – розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування. Поширеність розладів аутистичного спектру становить 1 на 88 осіб, причому у хлопчиків подібні стани відзначаються приблизно в 4 рази частіше , ніж у дівчаток. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти в отриманні навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

Міжнародні громадська організація «Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» (www.cwf.com.ua ) утворена в 2009 році з метою консолідації батьків, у сім’ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами. Фонд надає соціальний захист таким дітям та іншим членам їх сімей , а також сприяє організації заходів, спрямованих на надання допомоги дітям з індивідуальними потребами. Школа- садок «Дитина з майбутнім» – проект Фонду, який є єдиним в Україні навчально-реабілітаційним закладом повного дня для дітей з особливостями розвитку.

«Аутизм Європа» – провідна європейська асоціація, яка займається проблемами людей з аутизмом в Європі. У 2013 році «Аутизм Європа» виповнилося 30 років.

Похресниця Тягнибока отримала громадянство Грузії?

Тернополяни завтра будуть мітингувати проти несправедливості