111

25 грудня на телеканалі 1+1  відбулась демонстрація фільму “Секрети Степана Бандери”. Фільм викликав значний резонанс і обурення в українському суспільстві.

Відкритий лист до п. Коломойського та п. Ткаченка стосовно «докудрами» «Секрети Степана Бандери»

Шановні керівники і власники каналу «1+1»!
Вітаємо вас із тим, що 25 грудня 2014 року ваш канал відбив пальму першості із безсоромних маніпуляцій у, здавалося б, неперевершеного Дмітрія Кісєльова.
. Переглянувши фільм Світлани Усенко «Секрети Степана Бандери», українські глядачі довідалися багато цікавих речей. Виявляється, Бандера з дитинства займався самобичуванням, усе життя присвятив звеличуванню власної персони, бив ногами вагітну дружину, був зрадником, терористом, агентом Абверу, мав проблеми з жінками і одночасно наприкінці життя прижив сина від дружини приятеля. І це далеко не повний перелік одкровень, що прозвучали у фільмі.
. Щоб закріпити у думках глядачів саме ці «істини» автори щедро використовують найбрудніші журналістські прийоми – карикатурні інсценізації, натяки та гіпотези, вправно підмішуючи сумнівної якості «пікантні подробиці» особистого життя до фактів, що дійсно мають історичне значення. (Дивно, що забули згадати, що Бандера у дитинстві, певно, займався онанізмом і підкріпити це думкою експерта-сексолога).
За методами та прийомами цей «твір» виходить далеко за межі журналістської етики та людської моралі. А у наш воєнний час це не просто паскудство, але ідеологічна диверсія проти народу, який об’єднався у боротьбі з загарбниками.
Чого вартий хоч би лист Бандери Гітлеру, який весь перекладено з німецької – окрім одного слова – «фюрер». І це слово – не біля імені Гітлера, а у підписі – «Фюрер Організації Українських Націоналістів Степан Бандера».

За відомими рецептами «Раша тудей» весь бруд та махінації авторів були прикриті появою на екрані відомих і авторитетних персон: Ярослава Грицака, Юрія Шухевича, а у титрах – Івана Патриляка.
. Сподіваємося, що згадані особи самі оцінять роль, на яку їх розвели нечистоплотні автори. Переконані, що комісія з журналістської етики також дасть належну оцінку прийомам та методам, за допомогою яких робилося це «журналістське розслідування».
. Закликаємо Інститут національної пам’яті висловитися з приводу припустимості подібних підходів у «дослідженнях» української історії.
. Шановні (поки що) пани Коломойський та Ткаченко!
Ми розуміємо, що ви дивитеся не всі програми вашого каналу. А тому вимагаємо, щоб ви негайно подивилися фільм «Секрети Степана Бандери» та публічно висловилися щодо роботи авторів та окремо щодо впливу цього «контенту» на ситуацію в Україні.
. Нас же найбільше стурбували моральні та соціальні наслідки цього екранного паскудства. Можливо, Світлана Усенко вважає, що вона першою застосувала цю провокаційну методу в Україні і через це ввійде у історію масмедій. Мусимо розчарувати – не перша. До неї подібне «розслідування» біографії Тараса Шевченка зробив Олесь Бузина. До речі, його за це дуже справедливо відпиздили. Тож доріжку протоптано.
. Побоюємося, що ця екранна провокація підживить антисемітські настрої в Україні, які, здавалося, майже зникли на тлі спільної боротьби із російськими загарбниками. Якщо так станеться, це буде цілком на вашій совісті.
. Сподіваємося, що усі наші особисті знайомі, що працюють на каналі «1+1» або співпрацюють із ним, не забаряться висловити свою позицію стосовно паскудства і провокацій, які дозволили собі автори фільму. Зробіть це якнайшвидше, щоб ми знали, вітатися завтра з вами, чи ні. Бо врешті-решт існує межа блядству навіть на телебаченні.
. Закликаємо також журналістську спільноту дати оцінку методам, застосованим у фільмі – адже за Світланою Усенко люди судитимуть про весь журналістський цех. Просимо професійні медіа-сайти та спільноми, такі як Телекритика, Дзеркало Тижня, День та ін. розпочати широке обговорення з метою не допустити кісєльовщину до сучасної України.
. Хочемо зауважити, що особисто ми не поділяємо ідеології Бандери, категорично негативно оцінюємо його політичну діяльність, а також культ його персони, яким сьогодні намагаються затулити конструктивну державотворчу працю сотень тисяч українських патріотів у ХХ столітті.
. Проте якщо канал «1+1» не дасть належної оцінки аморальному, підлому і брехливому фільму «Секрети Степана Бандери», може статися так, що обурені українці зберуться, щоб спалити будівлю вашого каналу. І тоді ми не виступимо з жодним словом на ваш захист. Бо це – не гріх у порівнянні з показом подібних «творів».
. . . . Брати КапрановиДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.