111

Цьогоріч 419 жителів Тернопільської області задекларували майже 50 млн грн доходів, отриманих торік від продажу нерухомого майна.
Слід нагадати, що доходи, отримані від операцій з продажу не частіше одного разу на рік житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки (не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину), не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб. Тому подавати у такому випадку декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.
Якщо ж протягом року було здійснено продаж більш як одного з таких об’єктів нерухомості, або продаж об’єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172 Податкового кодексу, отриманого у спадщину, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5% – для фізичних осіб-резидентів та за ставками 15% (17%) – для фізичних осіб-нерезидентів. У такому ж порядку оподатковується дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.
Відзвітувати про свій майновий стан і доходи, отримані у поточному році, слід до 1 травня 2015 року, а сплатити податок – до 1 серпня 2015 року.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено ст. 172 Податкового кодексу України.
Відділ комунікацій
Головного управління ДФС у Тернопільській області
Черевата Л.І.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.