111

Тернопільські журналісти вже неодноразово писали про аферу, яку вдалося «на ура» прокрутити одному з «щирих патріотів» нашого міста – «свободівцю» Віталію Дробатюку. В час, коли вся країна із завмиранням серця слідкувала за останніми подіями на Майдані, він «чудом» став щасливим власником комунального приміщення, яке дісталось йому по «акційній» ціні, яка на 70% нижча від ринкової.
Звичайно, фортуна посміхається далеко не всім, хоч за рівних умов в місті знайшлося б чимало підприємців, готових викласти всього 304 тисячі гривень за приміщення площею 102 кв. м.(!!!) у доволі привабливому районі Тернополя – навпроти автовокзалу, де раніше знаходилися каси «Аерофлоту» та відділення «ПриватБанку» (вул. Живова, 37). Погодьтесь, що метр квадратний за 300 доларів – смішна сума, а якщо врахувати, що попередні власники платили в рік по 118 тис. грн. за оренду приміщення, чим додатково наповнювали бюджет, то продаж комунального майна, із самого початку виглядав справою збитковою.
protokol123-597x800Та не все так просто в цій історії, адже Віталій Дробатюк, окрім того, що є знаним в Тернополі підприємцем, займає також і посаду секретаря постійної комісії з питань приватизації комунального майна ТМР. Якби не цей «невеличкий» автобіографічний факт, покупка цього приміщення обійшлася б хвацькому бізнесмену як мінімум втричі дорожче. Про це говорять навіть місцеві ріелтори, які стверджують – ціна тут мала б стартувати від 1000 доларів за метр.
План по захопленню ласого шматка комунального майна громади пан Дробатюк «виношував» вже давно. Так, у листопаді 2013 р. він звернувся із заявою до міськради з проханням включити це приміщення до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, а вже в останній день минулорічної осені рішенням сесії, де більшість голосів – у «свободівців», затвердили згаданий об’єкт до приватизації шляхом викупу орендарем. Після цього «незалежний ліцензований оцінщик» встановив критично низьку ціну на приміщення, викуп якого міг би принести місцевому бюджету понад мільйон гривень виручених коштів, натомість казні Тернополя пропонується мізер у вигляді 304 тисяч гривень.
Затвердження ціни на комісії пішло не так, як того сподівався Дробатюк – колеги «забракували» встановлену ціну на цю покупку і попросили начальника управління комунального майна Володимира Мединського та Віталія Дробатюка підняти вартість. Вже на 28.01.2014 року було призначене засідання комісії з питань контролю за використанням комунального майна. Втім, як з’ясували колеги-журналісти, пройшло воно з численними порушеннями та фальсифікацією даних, що, без сумніву, «тягне» на кримінал. Так, у протоколі комісії було зазначено присутність семи депутатів, хоча в ході бесіди з членами комісії було з’ясовано, що на псевдозасіданні декотрі з вписаних депутатів були відсутні, а саме перебували на столичному Майдані. Першим «на сполох» забив Володимир Муц, який сам же і сповістив, що в засіданні комісії участі не брав.
Відчувши, що справа «пахне смаженим», Дробатюк нашвидкуруч (і цьому є документальне підтвердження) переробив протокол неіснуючого засідання. Протокольна «спроба №2» вже містила замість останнього ім’я Тараса Юрика, втім, і його в Тернополі на час проведення комісії не було. «Відхрестилися» від своєї участі в цьому незрозумілому засіданні і депутати Петро Гринчишин та Наталія Карпишин, що свідчить про явне підроблення протокольного рішення №3 від 28 січня вищезгаданої комісії за підписом пана Дробатюка. Згідно нього, на приміщення за адресою вул. Живова, 37 була встановлена попередня ціна продажу – 304 тис. гривень, однак, «чомусь», на цей раз усі присутні за засіданні члени комісії проголосували «за» погодження проведеної раніше незалежної оцінки приватизації цього та ще двох об’єктів комунальної власності, які ще донедавна були включені до переліку таких, які заборонено до продажу. Йдеться про приміщення на вулиці Стадниковій, 1 (площею 77,6 кв. м) – за 209 412 грн, що належало КП «Тернопільміськліфт» та на проспекті Злуки, 9 (57 кв. м) – за 153 792 грн, яке до «купівлі» Віталієм Дробатюком було закріплене за комунальною аптекою №100 Тернопільської обласної ради. Щодо останніх двох об’єктів, то про їх існування і затвердження не знали ані члени «липової» комісії, ані її голова Олег Напора.
За позовами депутатів Муца та Карпишин правоохоронці тоді розпочали розслідування справи з очевидними ознаками кримінального правопорушення. Проте, про подальший хід історії практично нічого громаді не повідомлялося, а «патріот» від ВО «Свобода» й далі займає посаду секретаря постійної комісії з питань контролю за використанням комунального майна ТМР.
Стурбовані такою вседозволеністю окремих чиновників, активісти громадської організації «Наш рідний Тернопіль» та Відокремленого підрозділу ГО «Антикорупційний комітет Майдану» надіслали запити на ім’я прокурора Тернополя, т.в.о. начальника міського відділу міліції та т.в.о обласного управління МВС із вимогою призупинити дію сфальсифікованого рішення та здійснити перевірку, а відтак й усунути правопорушення. Також представники громадськості Тернополя просили поінформувати їх чи було порушене кримінальне провадження за даним фактом і, якщо так, то сповістити їх про хід розслідування факту зловживання службовими особами ТМР щодо приватизації комунального майна.
Однак, як кажуть активісти, жодної реакції ні зі сторони прокуратури, ні з боку правоохоронців не було – вони просто ігнорують звернення представників громадських організацій та своїми діями покривають «патріотів»-махінаторів, які продовжують ділити місто «між своїми». Натомість тернополяни вкотре переконуються у тому, що совість та бажання служити народу – слова несумісні з нашими політиками, адже мета у них одна – пошук наживи і обман громади. Боротися із захланністю та нахабством можновладців взялися місцеві громадські активісти, які обіцяють відслідковувати цю справу до кінця та зупинити безнаказний дерибан в Тернополі, який давно перейшов усі межі закону і моралі.

прес-служба ГО «Наш рідний Тернопіль»3 comments

 1. Діана

  Шановні Тернополяни! Потрібно терміново попередити незаконну будову на Привокзальному майдані.
  В м. Тернополі надалі відбувається незаконне відчуження майнових прав на земельні ділянки комунальної власності. Черговим кричущим фактом, який порушує земельне законодавство України та інтереси територіальної громади стала незаконна передача в суборенду земельної ділянки за кадастровим №6110100000:02:026:0041, котра знаходиться на Привокзальному майдані м. Тернополя. Земля передана одній з приватних структур, підконтрольних чиновникам Тернопільської міської ради.
  Земля виділялася за наступною, давно відпрацьованою корупційною схемою. Спочатку вказана земельна ділянка була передана, ніби у законний спосіб, Відділу шляхів і споруд зовнішнього благоустрою ТМР для будівництва та реконструкції існуючої зупинки громадського транспорту. Але виявилося, що подібна земельна ділянка Відділу не потрібна, адже земля, цим структурним підрозділом, була згодом передана в суборенду приватній структурі, з метою ухилення від участі в земельному аукціоні. Така схема, маючи вигляд законної, служить прикриттям незаконної земельної махінації та вступає в суперечність з вимогами ст.134 ЗК України, відповідно до якої земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них, в т.ч. з розташованими на них об’єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
  Більше того, земельна ділянка знаходиться поза межами існуючої зупинки громадського транспорту.
  Вказане підприємство уже отримало містобудівні умови в обхід, визначених законом процедур.
  Подібне розграбування земель міста, не може залишатися поза увагою, адже порушує інтереси громади нашого міста.

  1. муц володимир

   а можете мені якусь інформацію надати?знайти мене можна на фейсбуці!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.