111

У пору відзначення католицьким світом Різдва Христового Тернопільська народна хорова капелла «Зоринка» побувала в Італії. Мета поїздки — духовно-просвітницька. У такий складний для своєї країни час діти популяризували українську культуру серед європейців різдвяними піснеспівами.
Стартувала різдвяна місія «Зоринки» з угорського міста Марія-Повч. Потім діти колядували на Площі Героїв — одній із найбільших у Будапешті. Відтак, уже в Італії, зоренята співали літургії та давали концерти духовної музики у понад десяти храмах і на найбільших площах Венеції, Риму й Ватикану. «Зоринка» співала в таких відомих на весь світ базиліках, як Святого Антонія Падуанського та Санта Марія Маджоре, а також на Площі святого Петра у Ватикані.
Довідково
Хор «Зоринка» заснований у 1980 році. В 1988 році постановою колегії Міносвіти України йому присвоєно звання «Зразковий художній колектив», а в 2001 році – «Народна хорова капела». В 1996 році на базі хору «Зоринка» створена хорова школа. Народна хорова капела «Зоринка» — володар двох срібних дипломів на І Міжнародному конкурсі хорових колективів ім. Й. Брамса (Німеччина); двох срібних і однієї бронзової медалі І Всесвітньої хорової олімпіади в Австрії; лауреат першої премії Міжнародного фестивалю-конкурсу Георгія Струве «Артеківські зорі» (2001); володар першої, другої та трьох третіх премій на Міжнародному хоровому конкурсі ім. Бела Бартока (Угорщина, 2004, 2006, 2008, 2010); гран-прі І Всеукраїнського хорового фестивалю «Співає юність України» (2004); володар другої премії 28-ого Міжнародного хорового конкурсу ім. Г. Дімітрова (Болгарія, 2005); лауреат Міжнародного хорового фестивалю «Краківські зустрічі з церковною музикою» (Польща, 2005); лауреат першого ступеня IV-го Міжнародного Павловського фестивалю ім. М. І. Глінки (Росія, 2009); володар першої премії ХХХІІ-го Міжнародного фестивалю церковної музики «Хайнувка 2013» (Польща) та інших фестивалів.

zorynka_6 zorynka_5 zorynka_4 zorynka_3 zorynka_2

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.