На думку економіста, в кабміні відсутні механізми стабілізації економіки і структурних змін
Бюджет не повинен шкодити економіці, тому першою проблемою на сьогодні є його дефіцит. Про це в ексклюзивному коментарі УНН зазначив економіст Володимир Лановий, коментуючи проект Державного бюджету на 2015 рік. За його словами, дефіцит бюджету в 60 мільярдів гривень надто великий для умов, коли зруйнована кредитна система.
“Що стосується впливу на економіку, то не зрозуміло яким чином уряд збирається досягти параметрів інфляції 11-13%, стабільного курсу 17 гривень за долар, падіння ВВП лише на 2%. Це дуже не аргументовані показники, оскільки немає тих механізмів, ні в програмі уряду, ні в коаліційній угоді, які б дали надію що в економіці щось зміниться”, — зазначив Лановий.
Він нагадав, що промисловість падає на 10%, будівельний комплекс на 20%.
“На жаль так все складається, що наступного року такі показники будуть повторені, а можуть бути ще й більшими. Тому що падіння пов’язане не з якимись поверхневими причинами, наприклад — нестача кредитів, а з тим, що українські підприємства стали абсолютно неконкурентоспроможними на зовнішніх ринках”, — вважає економіст
В.Лановий пояснив, що товари, які експортує Україна, а це насамперед чорні метали, руда та хімічні вироби, зокрема, мінеральні добрива, є абсолютно неконкурентними, і останні 10 років з цих дешевих ринків напівфабрикатів Україну почав витісняти Китай, а потім приєдналася Туреччина.
“Треба модернізувати підприємства і структурно змінити економіку, зменшити частку традиційних енергомістских виробів і збільшити новітні виробництва, пов’язані з, так би мовити, „цифровою економікою“. Поки що такого немає, а відсутність інвестицій через фінансову нестабільність, відсутність кредитів через такі ж обставини, не дають особливих надій на покращення”, — зазначив В.Лановий.
За його словами, не можна забувати, що навколо відбувається інформатизація, перехід на електронні системи. “Але уряд нічого цього не помічає. Фактично, наша держава відкидається ще далі назад, поступово стає країною третього світу, перетворюється на „бананову республіку“. Тому що сподіватися лише на сільське господарство — це теж саме, що переходити в розряд бананових республік”, — наголосив економіст.
Як повідомляв УНН, голова Верховної Ради України Володимир Гройсман очікує прийняття в цілому законопроекту Держбюджету-2015 у вівторок, 30 грудня