111

Після оприлюднення тернопільською інтернет-газетою “Про все” замітки “П’яний заступник губернатора Тернопільщини вчинив ДТП”до інтернет-газети зателефонувала помічниця заступника голови тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри – пані Світлана Ч. Бюрократка намагалась нас переконувати, що Леонід Олексійович ніколи б собі не дозволив сісти за кермо навіть випившим. Мовляв, звідки ми взяли інформацію, що пан Бицюра був п’яним. Про те, що робив на службовій іномарці у вихідний день високопосадовець – не розповідала. Як і те, чого занесло Леоніда Бицюру в чужу область “зловживати”. Натомість юна бюрократка намагалась переконати нас змінити слово “п’яний” на “випивший”.

У тлумачному словнику української мови слово “п’яний” означає “який перебуває у стані сп’яніння”. І наводиться дуже яскравий приклад для Леоніда Бицюри – “Скільки води не пий, а п’яним не будеш”. Натомість слова “випивший” не має в українській мові. Є п‘яний у дим (як земля, як ніч і т. ін.)зовсім сп’янілий. Або “Як  п’яний” – хтось перебуває у стані, схожому на сп’яніння”.

У російській мові є слово “вы́пивший” – действительное причастие, совершенного вида, прошедшего времени.

Це слово-суржик згадане громадськими активістами, які й порушили дану тему щодо ДТП заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Леоніда Бицюри на службовій іномарці у вихідний день в Львівській області.

Тернопільська інтернет-газета “Про все” у березні 2012 року писала про ще одне “свободівське диво”- мера Сергія Надала, який в ефірі “Радіо Ера” намагався виступити у стані алкогольного сп’яніння (прослухати аудіозапис програми можна внизу статті). Про це написало лише наше видання. Мер грозив позовом “Про все”, але від пропозиції пройти публічну здачу крові на наявність алкоголю – відмовився. Тоді алкогольну ганьбу Надала назвали  церебросудинний криз. Правда, вже наступного дня, з похмілля, Надал проводив нараду в психоневрологічній лікарні, куди його сховали однопартійці. Одна зі столичних газет тоді вийшла із заголовком “Мер Тернополя руководит с дурки”. І скільки років піарники мера не викупляли-видаляли негативні статті з провідних ЗМІ України, за Надалом закріпилась слава любителя випити. 1 comment

  1. Степан

    Якщо це не фейк, то картина “маслом”…, про подію, але гучнішого маштабу в Теребовлі (став свідком особисто), коли прийшов ло мера – свободівця (бувшого соціаліста і т.д) в один із понеділків травня минулого року, а в його кабінеті столи накриті до відвалу різними стравами і градусним зіллям. Причому стояли столи буквою П. Не очікував шановний мер Теребовля, пан С. Поперечний мого приходу в 9.20 ранку. Було очевидним його здивування, що таке сталося, і як могла пропустити секретарка мене в такий час…
    Бачу стає модним в державних закладах, за державні кошти, в робочий час “княжество” відробляти представникам від ВО “Свобода”. Ніхто собі такого дозволити не міг в жодні часи, а тим паче за кордоном. Але Теребовля княже місто – все дозволено!..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.