111

Сьогодні, 16 лютого, у приміщенні Тернопільського обласного військового комісаріату відбувся брифінг на тему «Хід проведення четвертої черги часткової мобілізації».

У заході взяли участь військовий комісар Тернопільського обласного військкомату полковник Володимир Катинський, помічник військового комісара з правової роботи майор юстиції Роман Троян та командир міномету 128 окремої гірсько-піхотної бригади, учасник АТО, народний депутат України Олег Барна.

Тернопільський обласний військовий комісар полковник Володимир Катинський повідомив, що за 27 днів проведення мобілізації область на 52% виконала план.

– Наголошую, що військові комісаріати області не направляють військовзобов’язаних у зону АТО. Після медичного обстеження усіх наших краян відправляємо у військові навчальні частини для відновлення навичок та проведення злагодження, – зазначив полковник Володимир Катинський.

Помічник військового комісара з правової роботи майор юстиції Роман Троян наголосив на юридичній відповідальності громадян, яка настає за ухилення від мобілізації.

– За ухилення від призову на військову службу за мобілізацію чинним законодавством України встановлено кримінальну відповідальність передбачену статтею 336 Кримінального кодексу України, яка карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Також є стаття 114.1 передбачена ККУ – це покарання осіб, які перешкоджають законній діяльності Збройним Силам України та іншим військовим формуванням. За таке правопорушення встановлена кримінальна відповідальність на строк від 5 до 8 років, – зазначив майор юстиції Роман Троян.

Нардеп Олег Барна звернувся до усіх громадян Тернопілля йти виконувати свій конституційний обов’язок по захисту Вітчизни, краю і своєї родини.

– Якщо не зупинимо ворога на Сході України, він прийде і до наших домівок. Мобілізація – це не є якимось примусом, це в першу чергу виконання свого святого обов’язку по захисту України і родини. Хочу нагадати усім, перш ніж вимагати від держави, ми повинні запитати себе, що ми готові, як громадяни, зробити для країни щоби вона стала такою про яку ми усі мріємо, – зазначив Олег Барна.

 

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото Івана ПшонякаДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.