111

Президенту України ПОРОШЕНКУ П. О.
01220 м. Київ, вул.. Банкова,11

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Петре Олексійовичу!

Звертаємось до Вас від імені мешканців м. Тернополя і як до голови партії.
У Тернополі з початком каденції мера п. Надала з 2011 року має місце неконтрольована ситуація із забудовою міста, яка набула загрозливих форм для безпечного та комфортного життя Тернополян.
Тернопільським міським головою запроваджені корупційні схеми виділення земельних ділянок окремим будівельним компаніям через комунальні підприємства :КП «Масив»,» КП Матеріально технічного забезпечення»,КП фірма «Будінвестзамовник»,» КЖЕП Сонячне»,»Управління парків», КП Екоресурси» «управління обліку та контролю за використанням комунального майна ТМР» «Відділ технічного нагляду ТМР» спеціально створених для уникнення податків.
В цілому виділено десятки гектарів землі громади міста з чисельними порушеннями вимог Законів України.
Земельні ділянки під забудови надаються у парках, скверах, на бульварах, дитячих майданчиках, без дотримання вимог держаних будівельних нормативів та природоохоронного законодавства.
Тенденція до різкого скорочення зелених зон, парків, скверів у нашому місті останнім часом особливо загострилася.
За інформацією Головного управління Держземагентства у Тернопільській області за два роки (станом від 01.01.2011 до 01.01.2014 року) площа зелених насаджень у м. Тернополі зменшилася на 85 га.
Окрім того, при визначенні меж парків Тернопільська міська рада у 2014 році незаконно зменшила площі 3 міських парків на 25 га: «Національного відродження» – на 10 га, ім. Т. Шевченка – на 6 га, «Топільче» – на 9 га. На даний момент відбувається активне винищення дерев у відчужених зонах парків та розпочинається будівництво.
З обуренням констатуємо, що вже ведеться капітальна забудова у регіональному ландшафтному парку «Загребелля» безпосередньо у водоохоронній зоні, зинищено до 0,5 га парку. Це є нахабним ігноруванням законів України та свідченням зневаги до громади. Не зважаючи на те, що відповідні заяви та пакет документів, що свідчать про вище вказані порушення, були направлені до Генерального прокурора України та в інші інстанції, будівництво продовжується, оскільки забудову здійснює відомий на Тернопіллі бізнесмен-будівельник п. Гуда І., який є другом п. Надала.
Водночас п. Надал ігнорує ці болючі питання та продовжує дії на винищення.
При будівництві нових житлових будинків та інших споруд не виконуються вимоги державних будівельних нормативів (ДБН) щодо максимальної площі забудови ділянок, створення відпочинкових зон та ін. Така практика погіршує і без того складну екологічну ситуацію у місті.
Протягом останніх років тернополяни змушені масово відстоювати свої права у судах.
Пропозиції громади щодо змін плану зонування територій по забудові земельних ділянок у зелених зонах відверто ігноруються. (додаються). Проглядається змова з керівництвом інституту Діпромісто.
Протягом каденції мера п. Надала здійснювалися неодноразові звернення громадян міста, вченої інтелігенції до місцевої влади з приводу згаданих проблем, однак реакції не було жодної.
Триває масова забудова центральної частини міста з порушеннями максимально допустимого відсотку забудови земельних ділянок; з порушеннями відстані від об’єкту, який проектується, до меж червоних ліній регулювання забудови; з порушеннями планувальних обмежень у прибережних захисних смугах, охоронних зон; з порушеннями вимог щодо благоустрою з врахуванням положень Закону України «Про благоустрій населених пунктів»; з порушеннями вимог про допустиму щільність населення.
Окрім того, без відома громади і всупереч вимогам чинного законодавства України, був змінений генеральний план міста.
Просимо Вас доручити перевірити законність діяльності Тернопільської міської ради у зазначених вище питаннях та припинити злочинні дії влади. Також просимо з’ясувати роль міської прокуратури, яка повинна здійснювати загальний нагляд, і на усі засідання міської ради надсилає свого представника, який ознайомлюється з переліком у тому числі земельних питань, що виносяться на затвердження сесії.

Однак мусимо констатувати, що міська прокуратура жодним чином не блокує незаконні рішення, прийняті нашою міською радою із земельних питань.
Прикро, але після виборів до Верховної ради України міський голова почав позиціонувати себе з Вашою політичною силою, що також носить ознаки корупції, оскільки це робиться через людей з Вашого оточення…
Громадськість міста та області та України буде поінформована про цей лист. Своєю чергою, ми розглядаємо поставлені питання як тест для нової влади на здатність до реальної боротьби з корупцією та встановлення законності в Україні.
Мусимо сказати що такої махрової корупції Тернопіль ніколи не знав.
Ознакою позитивних дій буде скасування незаконних рішень міської влади щодо будівництва у паркових зонах, демонтаж забудови у Регіональному ландшафтному парку «Загребелля».
Додаток: копії звернень на ____ аркушах. Пропозиції щодо зміни плану зонування територій на 10 арк.

ТОГО «Тернопільські підсумки» Т. БІЛАН
Тернопільська міська громадська
Організація споживачів комунальних
Послуг П. ЛАНДЯК
Депутат Тернопільської міської ради Н. КАРПИШИН
Громадський активіст Н. МІЛЯНОВСЬКА
ГО «Майдан Тернопіль» Б. БРИЧ
ТОГО «Воля» Н.КУЗЬ

2 comments

  1. Саша

    Є ще чесні люди на Тернопільщині, дякуємо їм за це звернення до Президента України. Будемо надіятись що Президент дасть належну команду на детальну перевірку забудов у Тернополі, а Надал за свї безчинства буде відповідати перед законом і Тернопільською громадою.

  2. Влодко

    “Грамотний” Білан мав би знати, що прокуратура більше не займається наглядом за міською радою. Загальний нагляд забрали, тому все треба вирішувати в суді. По-європейськи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.