111

Аби стати власником авто, купити транспортний засіб недостатньо, його потрібно ще й правильно зареєструвати, – наголошують в УДАІ в Тернопільській області.

При покупці нових авто особливих турбот при реєстрації немає, але якщо транспорт придбаний, як то кажуть, з рук, автомобілісту доведеться повозитися.

В 2012 році Кабмін кілька разів вносив зміни в процедуру оформлення транспортних засобів, також внесено зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими з 3 грудня 2012 скасована сплата мита (3% від вартості авто) до Пенсійного фонду. Дані зміни будуть цікаві для автовласників.

Якщо машина міняє власника, то номер можна залишити і старий, однак лише в тому випадку, якщо новий господар живе в тому ж регіоні, що й колишній. Також при продажі машини можна залишити номер собі, щоб надалі встановити на новий автомобіль. У цьому випадку номер при знятті авто з обліку потрібно здати в Центр надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів Державтоінспекції з обслуговування населення вашого регіону на тимчасове зберігання.

Міняючи втрачені документи або змінюючи їх (наприклад, через зміну прізвища), машину до Центру надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних адресу, відновлюючи засобів Державтоінспекції з обслуговування населення тепер можна не показувати.

Продаючи або даруючи автівку, тепер не потрібно знімати її з обліку, але при наявності документа, що підтверджує законність його придбання (договір купівлі-продажу, рішення суду тощо). Можна прямо переоформити автомобіль на нового власника.

Зареєструвати машину можна в будь-якому регіоні, незалежно від прописки її господаря.

Тепер вам не можуть відмовити в реєстрації, якщо у вас є грошові борги по частині ДАІ. Наприклад, неоплачені штрафи.

Найголовніше – при оформленні ненового автомобіля (який вже був зареєстрований на території України) тепер не потрібно платити 3%-ний збір від вартості автомобіля до Пенсійного фонду.

УДАІ УМВС України

в Тернопільській області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.