Тернопільська міська рада не надала журналістам інформацію про прибутки своїх депутатів

Поділитися

-01-13.03_smolУ період із 1 по 13 березня 2015 року в Україні зафіксовано 4 випадки фізичної агресії проти журналістів, два випадки перешкоджання в доступі до інформації та один у категорії «Захист свободи слова».Такі дані моніторингу дотримання прав журналістів і свободи слова, що здійснюється мережею Інституту масової інформації в Україні.На початку березня українські журналісти вкотре стикнулися із агресивним до них ставленням (Волинь, Одеса), ненаданням інформації (Львівщина, Буковина, Тернопіль), в зоні проведення АТО знімальна група 5 каналу потрапила під мінометний обстріл. Регіональна представниця ІМІ у Чернівцях Надія Бабинська, борючись із практикою ненадання інформації, подала позов на ректорат Університету, котрий відмовив їй у представленні даних щодо зарплат, премій та надбавок.

Категорія «Фізична агресія»

У місті Нововолинськ Волинської області на редактора інтернет-видання «БУГ» Андрія Медину напали невідомі особи, які назвалися охоронцями заводу «Кроноспан УА».

У Яворові (Львівська область) позаштатного кореспондента «Яворівського вісника» та громадського активіста Юрія Кенцала, який знімав засідання комісії з питань законності і депутатської етики та комунальної власності, намагався вигнати з засідання депутат міськради Ярослав Буфан.

Знімальна група 5 каналу – журналіст Тетяна Ігнатченко та оператор Євген Гончаренко – потрапила під мінометний обстріл бойовиків у селищі Широкиному Донецької області.

В Одесі під час масового заходу чоловік у камуфляжі вдарив журналіста інформаційного агентства «Одеса-медіа» Володимира Пустовіта.

Категорія «Цензура. Доступ до інформації»

Тернопільська міська рада не надала журналістам видання «Колона» в повному обсязі інформацію про прибутки своїх депутатів. Журналісти відправляли запити щодо декларацій депутатів місцевих рад в рамках проекту «Відкритість народного мандату».

Ректорат Чернівецького національного університету відмовив місцевій журналістці Надії Бабинській (регіональна представниця ІМІ Надія Вірна) надати інформацію про свої зарплати, премії, надбавки та допомоги. Зокрема, саме цю інформацію вона просила надати в інформаційному запиті, який надіслала до університету 24 лютого.

Категорія «Захист свободи слова»

Чернівецька журналістка Громадського радіо та антикорупційного порталу Corruptua.org Надія Бабинська подала судовий позов до окружного адміністративного суду проти Чернівецького національного університету за відмову в задоволенні інформаційного запиту.

Даний звіт підготовлено в рамках проекту «Мережа медіа-спостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House та МЗС Норвегії.

Схеми Богдана Юлика: як працює дорожня галузь Тернопільщини

Чортківська рухівка отримала “жирну” посаду в районні раді